Глас народу звучить не завжди так, як хоче чути влада. Це підтверджує всеукраїнське соціологічне опитування від громадської організації “Успішна країна”, пише “Gazeta.ua”.
Активісти цієї громадянської ініціативи, як і всі прості люди, періодично бачать одне й те ж: політики перед виборами обіцяють вирішити проблеми, більшість яких самі й створили. Напевно, тому одна з відповідей виборця на запитання “Чому Ви не голосуєте?” в місті Черкаси звучала так: “Я хочу монархію”. Але це — не єдина відповідь і не останні вибори, тому треба продовжувати цікавитися думкою всього народу, вважають волонтери кампанії.
Вони запрошують усіх охочих зазирнути в один із наметів або на сайт і висловитися. На наступному етапі — поширюватимуть думки громадян і змушуватимуть політиків почути їх. А виборців привчають, що не треба голосувати “за кого є”, або “за менше зло”. Слід відстоювати свою позицію і йти за тим, хто її підтримує. Хто чесно відповість на гострі запитання. А таких запитань у людей накопичилося дуже багато.
Тож за що люди проголосують на наступних виборах? Ось кілька варіантів: “За краще майбутнє”, “Мир усім”, “Голосую за мир в Україні — зі святом шахтаря України”, “Хочу, щоб до влади прийшли звичайні люди з народу”. Так відповідали на запитання волонтерів організації в Кіровограді.
А ті, хто проти? На сайті “Успішної країни” люди відверто відповідають на запитання “Чому я не голосую?”. Бо впевнені: їх не лаятимуть і не засуджуватимуть за це, вони залишаться анонімними, і попри це їхній голос почують. Крім того, відчувають, що тільки вибори залишаються для них єдиною можливістю вплинути на зміни в країні.
Думки “проти”: від суто зовнішнього “Популізм безмежний”, “Не підтримую жодного кандидата”, “Не вірю владі” до суто регіонального — “Не голосую, бо влада разом із правоохоронними органами “кришує” кримінальні структури” (м. Рівне). І до узагальнюючого: “Хто б не був президентом — не переможе систему”.
Громадська організація “Успішна країна” вражає кількістю своїх активістів. Це — дуже обнадійливо, хоча організація й не бере участі у виборах. Головне, чого вона зараз прагне — це бути голосом громадян і змусити нарешті почути цей голос. Кандидати звикли, що виборці служать їм, особливо під час виборів. А згодом, стаючи депутатами — забувають служити цим самим виборцям. Завдання ж пересічних громадян — домагатися, щоб органи влади працювали не на самих себе, а на створення успішної країни.
Будьте чемні