фото 1

Першими на громадському майданчику стартують проекти просвіти для  власників малого і середнього бізнесу та членів ОСББ. Про це – під час прес-конференції 1 березня – заявив голова Черкаського міського осередку  партії ДемАльянс Віктор Євпак.

 

– Ми відкриваємо «вільний простір» як можливість для громадських ініціатив міста використовувати цей майданчик для свого спілкування, проведення навчання,  тренінгів чи семінарів. Крім того, ми самі ініціюємо реалізацію тут просвітницьких проектів, за напрямками, які є найактуальнішими сьогодні для нашого міста – оскільки маємо у своїй команді ряд кваліфікованих фахівців, – зазначив Віктор Євпак. – До пріоритетних напрямків, якими будемо займатися передовсім, відноситься проблема корупції, транспортна реформа Черкас, проблема розвитку малого та середнього бізнесу, енергоефективність, розвиток інституту відповідальних власників (ОСББ). Ми плануємо реалізацію просвітницьких проектів для черкащан за цими напрямками і заявляємо, що будемо пріоритетно ними займатися для відстоювання інтересів черкащан і служіння громаді міста.

Актуальність проблеми ОСББ пояснив голова Черкаського обласного осередку  партії ДемАльянс  Володимир Друмашко.  За словами  експерта у питаннях ОСББ, в Україні назріває проблема комунального рабства –  коли можливості черкащан об’єднуватись і ефективно керувати своїм майном заважають комунальні підприємства.

– Сьогодні у Черкасах спостерігається серйозна протидія створенню ОСББ, – заявив  Володимир Друмашко. – Це – на фоні того, що на місцевому рівні сприяння розвитку ОСББ практично немає. У цей же час, комунальні підприємства діють так, аби мешканці, створивши ОСББ, не могли дати раду зі своїм будинком.  Маємо свіжі приклади, коли ОСББ через проблеми із комунальними службами мусили перекривати дорогу, а міська влада ніяк на це не реагувала.

Поділившись власним 10-річним досвідом відстоювання прав ОСББ, співголова партії ДемАльянс Василь Гацько зазначив, що в Україні, попри всі проблеми, кількість  нових ОСББ невпинно зростає.

– Ми простежуємо суттєву динаміку зростання кількості ОСББ: 10 тисяч лише за півтора роки. На сьогодні в Україні створено уже біля 26 тисяч ОСББ, – повідомив Василь Гацько. – Хоча, на шляху до створення ефективного власника, практично кожен ОСББ стикається із проблемами як місцевого, так і загальноукраїнського рівня…

Саме із такими проблемами і закликав черкащан звертатися по допомогу голова міського осередку «ДемАльянсу» в Черкасах Віктор Євпак.

фото 2

По завершенню прес-конференції, народний депутат, член партії ДемАльянс Світлана Заліщук, що також завітала до Черкас, виявила ініціативу відвідати прес-брифінг міського голови Анатолія Бондаренка, на якому поцікавилась, чому міська влада Черкас блокує корисні для міста реформи. Зокрема –  такі, як впровадження системи моніторингу громадського транспорту «Мапа Меджик», що дозволяє людям бути поінформованими у режимі реального часу про рух громадського транспорту у місті. Міський голова запевнив народного депутата у досягненні компромісу із ІТ-компанією eKreative, що є розробником системи «Мапа Меджик», у проведенні службового розслідування стосовно чиновників, що саботували проведення у місті транспортної реформи та у  безкоштовному для міста впровадженні системи моніторингу (на чому і наполягяла  компанія eKreative).

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.