Моржами не народжуються, ними стають. Прихильників екстремального методу оздоровлення у Черкасах з кожним роком дедалі більше, йдеться у сюжеті програми “ФАКТИ” на каналі ICTV.
Крижана вода підвищує тонус організму, тверезить розум і прояснює думки. Зимовим купанням зміцнювали тіло ще з часів Київської Русі.
Нині таке пірнання популярне серед прихильників здорового способу життя і тих, хто шукає приховані резерви свого організму. 13-річний Кирило обливаннями холодною водою здолав серйозну недугу. Його мама каже, школа здоров’я таким чином просто повернула їй дитину.
«Порадили нам для зміцнення волі, сили духу, займатися моржуванням. Ми прийшли в березні, і вона сказала: іди у воду. Він пішов, і три роки він вранці і увечері обливається, сам бігає по снігу, два роки на Водохреще ходить», – каже мама любителя зимового купання Оксана Копилова.
Одинадцятирічний Олександр до води звикав поступово, робив зарядку, обливався. Цього року навчився плавати і нині відкрив сезон моржування.
«Там не холодно, там навпаки тіло все аж пече, бадьорість, енергія, зарядка на весь день. Вона стимулює захисні сили організму, при зануренні у воду температура тіла піднімається до 40 градусів і тому гинуть всі мікроорганізми, бактерії, віруси і здоров’я зміцнюється», – каже медик, «морж» з 14-річним стажем Людмила Шевченко.
Загартовування потребує серйозного ставлення і послідовності, наголошують лікарі. Краще не випробовувати свій організм і не ризикувати здоров’ям, якщо пірнати в крижану воду без підготовки раз на рік або якщо оздоровлення поєднувати з курінням чи вживанням алкоголю. Тоді ефекту не буде. Надмірне перебування у холодній воді може призвести до переохолодження і навіть до зупинки серця. Цього дня температура води ледь сягає 4-х градусів.
«При загартованому організмі можна знаходитись не більше 10 хвилин при такій температурі. Якщо це вже дуже загартований – 15 хвилин максимально. Якщо не загартований організм, не можна геть знаходитись в такій воді», – каже лікар швидкої допомоги Анатолій Безвугля.
Розумний підхід до «моржування» подарує молодість, довголіття та підвищить захисні функції організму. Частота застудних захворювань у моржів зменшується уп’ятеро. Навіть якщо ці люди хворіють, недугу переносять легко і минає вона втричі швидше.
Ірина Цимбал, «ФАКТИ», ICTV
Будьте чемні