ав

У Черкасах передвиборчий марафон виходить на фінішну пряму. Саме в цей час особливо проявляються найгарячіші елементи народної “любові” до кандидатів у народні депутати. Так, нещодавно гучно вибухнув скандал із пошкодженням агітаційних матеріалів кандидата від “Блоку Петра Порошенка” по 194 округу Олега Петренка.

Близько 60 відсотків агітаційних матеріалів кандидата були заклеєні листівками з написами “дезертир”. Кандидат вже звернувся до міліції та чекає на правову оцінку подібних дій. Хоча, судячи з ходу розслідування, навряд чи невідомих “малярів” знайдуть.

defauааlt
Фото: Маріанни Немченко

Окрім плакатів і бордів Петренка, трохи фарби ще дісталося білбордам президентського блоку загалом – тим, що із закликами до єднання, та із цитатою Ольги Богомолець.

IMG_8131-2
Фото: Маріанни Немченко

В той же час варто зауважити, що агітаційні матеріали Блоку Петра Порошенка стали не єдиними, що потерпають від невідомих любителів політичної реклами.

ав3
Фото: Маріанни Немченко

Також нам вдалося зафіксувати у Черкасах став білборд “Народного Фронту” із міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим та політична реклама “Сильної України”, лідер якої, екс-регіонал Сергій Тігіпко розпочав сезон обливання фарбою. Ба, навіть борд лідерки “Батьківщини”, Юлії Тимошенко, “прикрасили” криваво-червоною плямою.

“До нас зверталося декілька представників політичних партій та кандидатів із заявами по пошкодження агітації, але, хто саме, я не можу сказати, тому йдуть слідчі дії. З одного факту, вже відкрите кримінальне провадження по статті 296 Кримінального кодексу України частина 1 “хуліганство”. Наразі проходять слідчі дії, проводяться перевірки”, – зазначив керівник прес-служби УМВС в Черкаській області Дмитро Грищенко.

Політичні експерти наголошують, що не слід плутати поняття “народної любові” та “чорного піару”.

“Очевидно, що справжній народний гнів та “любов” викликають екс-регіонали Тігіпко, Зубик, Яценко, Ничипоренко. Якщо самі кандидати не схаменуться, якщо органи влади і МВС не почнуть протидіяти підкупу і чорному PR, якщо депутати, які підтримували режим Януковича і голосували за диктаторські закони 16 січня, продовжуватимуть себе вести наче нічого не відбулось, то випадки народного, спонтанного супротиву будуть тільки збільшуватись і їх втілення може ставати все більш жорстким. Тоді як проти Петренка, як одного із лідерів свого округу, конкуренти банально використали чорний піар. Ці речі не слід плутати”, – говорить голова черкаської обласної організації КВУ Максим Михлик.

За його словами, подібні методи, звичайно, далекі від цивілізованих шляхів ведення політичної боротьби. А КВУ разом з іншими громадськими організаціями намагаються боротись з підкупом, чорним PR і іншими порушеннями методами громадського впливу, інформаційно-просвітницької роботи, фіксуючи порушення, розголошуючи їх і намагаються перевести ситуацію в юридичну площину.

“Але можна визнати – методи народної люстрації, демонстрація “любові” є найбільш ефективними і дієвими саме проти тих кандидатів, які намагаються отримати мандат депутата будь-якими методами, використовуючи, в першу чергу, брудні технології, – підкреслив Максим Михлик.

загрузка...

Автор статті

Галина Березенко

головний редактор сайту

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.