Як називати людей, які ходять зі зброєю на Сході – «сепаратисти», «ополченці», «терористи», «злочинці» чи «бойовики» – та про стандарти журналістської етики в регіоні і в Україні нещодавно вели розмову з журналістами і студентами представники Комісії з журналістської етики, зокрема її засновник та головний редактор тижневика «Дзеркало тижня» Володимир Мостовий та медіа-експерт Тарас Кузьмов, – повідомляє прес-служба ОДА.
Захід відбувся на базі Черкаського факультету Київського національного університету культури і мистецтв.
У ході зустрічі Володимир Мостовий розповів про історію виникнення Комісії та про її завдання в суспільстві та інформаційному просторі країни:
– Українська Комісія з журналістської етики була створена в 2001 році як незалежна громадська організація. Окрім розгляду скарг, Комісія також виступає із заявами щодо небезпечних тенденцій у розвитку преси та свободи слова, сприяє вивченню етичних питань студентами вищих навчальних закладів, – зазначив Володимир Павлович. – Це не каральний орган і не об’єднання моралізаторів. Це місце, де журналісти та видавці дискутують щодо спільних правил гри та стандартів роботи й відверто спілкуються з приводу проблем якості, точності та достовірності журналістських матеріалів.
Також відомий журналіст поділився своїми професійними секретами. Студенти, уважно прослухавши, задавали цікаві питання та висловлювали своє ставлення до нинішньої ситуації на Сході країни. Крім цього присутні проаналізували діяльність журналістів і сучасних блогерів та з`ясували, в чому відмінність їхньої роботи.
У свою чергу, Тарас Кузьмов розповів про використання слова «тітушки» та інших термінів у різних регіонах країни:
– Поспілкувавшись із багатьма людьми в різних куточках України, ми зрозуміли, що кожний надає цим словам різного значення та має своє ставлення до цього.
На завершення Володимир Мостовий наголосив на тому, що журналіст при написанні статті має подавати тільки правдиву інформацію й завжди керуватися професійним етичним кодексом.
Довідково:
Комісія з журналістської етики – орган саморегуляції роботи журналістів та редакцій, який дозволяє обговорювати та пропонувати шляхи вирішення конфліктних ситуацій, базуючись на єдиному стандарті роботи: Кодексі Етики українського журналіста.
Комісія є корпоративним інститутом громадянського суспільства, що розглядає конфліктні ситуації етичного та професійного характеру, які виникають у журналістському середовищі та між цим середовищем та громадськістю у зв’язку з виконанням журналістами свого професійного обов’язку.
Кожен громадянин, установа чи підприємство мають можливість скерувати до Комісії скаргу на журналіста чи видання щодо не дотримання етичного кодексу. Ці скарги ретельно розглядають 15 видатних представників ЗМІ та громадських діячів.
Будьте чемні