Проблема гендерної дискримінації широко обговорюється в Україні, впроваджуються програми просвіти населення щодо проблем гендерної рівності. Гендерна справедливість передбачає чесність при розподілі обов’язків між жінками та чоловіками. Відмінності в потребах та владі між чоловіками й жінками слід виявляти та вирішувати ефективними способами. Протягом двох днів під час проведення семінарів-тренінгів в м. Черкаси зʼявилася можливість знайти ці способи. Про це пише vechirka.net.
19-20 серпня 2015 року для фахівців структурних підрозділів Черкаської обласної державної адміністрації, до компетенції яких відносяться питання сімʼї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми було проведено дводенний семінар-тренінг на тему: «Інтеграція гендерного підходу в роботу консультативно-дорадчих органів з питань сімʼї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сімʼї та протидії торгівлі людьми». Основне завдання семінару – підвищення спроможності місцевих органів виконавчої влади у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, зокрема розширення знань про інструменти дієвої реалізації гендерної політики.
Семінар проводився за спільною ініціативою Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Представництва Фонду ім.Фрідріха Еберта в Україні.
Начальник управління у справах сімʼї, молоді та спорту облдержадміністрації Зеленський Максим Васильович привітав всіх учасників, відзначив актуальність і значущість проведення таких семінарів для спеціалістів, наголосив про необхідність поглиблення знань та розширення практичних навичок у сфері гендерної політики.
Спеціаліст управління Прилипко Наталія представила аналіз стану забезпечення гендерної рівності в Черкаській області, відзначивши основні проведені заходи у зазначеній сфері та майбутні плани щодо вдосконалення й розвитку стану забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
Іваніна Тетяна – експертка з гендерної політики та гендерного бюджетування, голова Бюро гендерних стратегій і бюджетування та Дігтяр Мирослава – завідувачка сектору з питань гендерної рівності Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини допомогли всім учасникам виділити актуальні проблеми та знайти можливості їх вирішення. Також запропонували ефективні методи планування й створення обласних програм.
Семінар став чудовою платформою обміну досвідом, ідей та планів між експертками й профільними фахівцями.
Будьте чемні