
Сьогодні у залі засідань Черкаської міської ради відбулося засідання робочої групи з узгодження меж комітетів самоорганізації населення, відповідно до меж мажоритарних округів. В обговоренні взяли участь депутати Черкаської міської ради, представники правоохоронних органів, а також голови та секретарі комітетів самоорганізації населення м. Черкаси.
Про це повідомляє прес-служба виконкому Черкаської міської ради.
Головною метою такої реорганізації є створення громадських центрів мікрорайонів, у яких спільно працюватимуть депутати міської ради, комітети самоорганізації населення, дільничні інспектори міліції та представники соціальних служб міста.
Зокрема, нині в Черкасах діє 19 комітетів самоорганізації населення, які обслуговують різну кількість населення – від 1500 до 30 000 жителів, а також охоплюють різну територію.
Члени робочої групи відзначили, що оскільки в окремих мікрорайонах Черкас істотно відрізняється кількість населення (подекуди навіть більше ніж у десять разів) наразі назріла необхідність переглянути існуючі межі комітетів самоорганізації населення та за потреби, можливо, збільшити їхню кількість.
Існує декілька думок, щодо кількості мікрорайонів міста (і, відповідно, комітетів самоорганізації населення). Одна з яких – створити близько 30 відповідних центрів.
Як зазначив заступник начальника управління громадської безпеки УВМС України в Черкаській області – начальник відділу дільничних інспекторів міліції Володимир Тютюнник, збільшення кількості мікрорайонів у Черкасах дасть змогу охопити якомога більшу частину жителів м. Черкаси та покращити якість надання послуг відповідними службами.
Приміром, в межах Придніпровського та Соснівського районних відділів працює 66 дільничних інспекторів міліції.
– Згідно існуючих норм обслуговування, на одного дільничного інспектора має припадати близько трьох тисяч жителів. Сьогодні ця цифра складає 4,5 тисячі осіб. Відповідна реорганізація покращить не лише якість обслуговування, але й умови роботи дільничних інспекторів міліції, – повідомив Володимир Васильович.
Представники комітетів самоорганізації населення зазначили, що перш ніж робити вищевказані зміни, слід утворити робочу групу з відпрацювання порядку обрання комітетів самоорганізації та визначення їх повноважень на місцевому рівні. І тільки після цього – вносити зміни до Статуту територіальної громади м. Черкаси.
З існуючими межами комітетів самоорганізації населення можна ознайомитись тут.
Будьте чемні