У Черкасах впродовж двох днів, 3-4 листопада, пройшли збори керівників підрозділів з питань цивільного захисту місцевих органів виконавчої влади та територіальних органів Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Під час заходу були усіляко відпрацьовані основні питання організації заходів цивільного захисту.
Про це повідомляє прес-служба УДСНС України в Черкаській області.
Якщо перший день був присвячений теоретичній підготовці, коли з учасниками обговорювалися питання організації заходів медичного та біологічного захисту під час надзвичайних ситуацій територіальних підсистем цивільного захисту, то вже
наступного дня програма семінар-наради передбачала проведення практичних занять.
Зокрема, учасники семінару відвідали Канівський «Шевченківський національний заповідник», де представники органів виконавчої влади та територіальних органів ДСНС України ознайомилися із функціонуванням протизсувних та протипаводкових споруд Чернечої гори а також з організацією заходів спрямованих в разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації на оперативну та ефективну евакуацію матеріальних і культурних цінностей.
Під час обговорення питань, пов’язаних із евакуацією матеріальних цінностей, а також особливостями діяльності закладу в особливий період, виконуючий обов`язки генерального директора, Мар`ян Піняк визнав, що в закладі залишається ряд проблемних питань. Водночас, за його словами, «ці недоліки, нажаль, сьогодні притаманні всім закладам Міністерства культури України» тому, для практичного вирішення проблеми він запропонував винести питання функціонування підсистеми цивільного захисту усього міністерства на обговорення і прийняття рішення на державному рівні.
Ще одним практичним заходом цього дня стало ознайомлення учасників семінару ізсистемою захисту населення та територій потенційно небезпечного об’єкта «Канівська ГЕС». Директор підприємства Василь Гринь під час свого виступу не лише ознайомив присутніх з характеристикою підприємства, а й детально зупинився на потенційних небезпеках притаманних функціонуванню станції. Він також розповів про заходи, що приймаються керівництвом та персоналом об’єкту для ефективного запобігання а також реагування на можливе виникнення надзвичайних ситуацій.
По завершенні практичних занять, для перевірки рівня фахової підготовки та набутих знань, усі присутні пройшли спеціальне тестування.
Підбиваючи підсумки проведеним зборам, заступник Директора Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Сергій Парталян, подякував присутнім за дводенну плідну працю під час заходу та підкреслив на необхідність практичної реалізації в повному обсязі на місцях, основних заходів і завдань з підготовки єдиної державної системи цивільного захисту.
Будьте чемні