defaпрпult

У прес-центрі “МедіаМайдан” відбулась презентація тритомника книг присвячених історії магнатського роду Потоцьких, його знаковим постатям та культурно-мистецькій спадщині родини.

Автор книг Чубіна Тетяна Дмитрівна – доктор історичних наук, професор, поспілкувалась с журналістами, розповіла про плідну працю над книгами, та важливу поміч від нащадка славетного роду Потоцьких Графа Адама Потоцького, який надав автору сімейні архіви для роботи.

По закінченню презентації автор тритомника Чубіна Тетяна Дмитріївна провела автограф – сесію та запропонувала всі вилучені кошти від продажу книг передати Черкаському Обласному Онкологічному Диспансеру (Обласному центру дитячої онкології та гематології).

Інформація про книги:  

•        «Станіслав Щенсний Потоцький та його нащадки». Монографія. – Черкаси: Видавництво «Брама-Україна», 2014. – 372 с.

В монографії на широкому колі документальних матеріалів показано історію тульчинської лінії роду Потоцьких гербу Пилява. Автором неупереджено висвітлено життя та спадщину відомого магнатського роду, оцінено його місце і значення в українсько-польських стосунках, проаналізовано роль Потоцьких в історії та культурі України.

Розкрито сучасний погляд на життя та діяльність Станіслава Щенсного Потоцького та його роль в українсько-польських стосунках тогочасного періоду.

•        «Жінки роду Потоцьких: ґендерні аспекти». Монографія. – Черкаси: Видавництво «Брама-Україна», 2014. – 148 с.

В монографії досліджено історію яскравих представниць жіночої лінії роду Потоцьких гербу Пилява.

Автор констатує, що зміна парадигми соціальної історії привела до оновлення її теоретико-методологічного апарату і розширення предметного поля досліджень, а це, у свою чергу, інтенсифікувало становлення окремих субдисциплін, зокрема – ґендерної історії.

•        «Культурно-мистецькі проекти Потоцьких». Монографія. – Черкаси: Видавництво «Брама-Україна», 2014. – 128 с.

В монографії охарактеризовано такі культурно-мистецькі проекти Потоцьких, як Тульчинський маєток, приватний магнатський театр, родові книгозбірні, дендрологічний парк «Софіївка», Немирівська гімназія. Підкреслено, що діяльність людини є передумовою виникнення та базисом історії людського роду, історії людства, всієї історії культури загалом. Наголошено, що культура є способом регулювання, збереження, відтворення і розвитку всього суспільного життя, водночас виступаючи принципом зв’язку з людиною, засобом її вступу до соціального життя.

Автор зазначає, що кожне покоління роду Потоцьких відзначала наявність неординарних особистостей, які зробили вагомий внесок в економічний та культурний розвиток регіону, країни, нації. Історія роду Потоцьких на генетичному рівні довела, що спадковість має визначальний вплив на духовний світ індивіда.

Інформація про автора: 

 Чубіна Тетяна Дмитрівна – професор кафедри гуманітарних наук та іноземних мов Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України. Голова комітету Благодійного фонду «Історична спадщина».

 

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.