У Черкасах підприємливі містяни перетворили офіційний пляж на дачне селище. Вісім років тому цю територію міськрада віддала в оренду приватній фірмі, нібито для благоустрою зони відпочинку. Весь цей час організація нічого там не робила. А ось цієї осені замість сонцезахисних грибочків на узбережжі почали рости котеджі, інформують “Подробности“.
Сергій Кириченко веде екскурсію місцевим пляжем. Ще минулого літа люди могли тут спокійно купатися й відпочивати. Цього року, схоже, пляжний сезон почнеться лише для власників цих будинків. Підходи до води – перекриті парканами.
Сергій Кириченко, житель Черкас:
– Люди повністю не будуть мати виходу до пляжу. Ми писали куди тільки можна, писали в міськраду, писали в екологічну прокуратуру, в звичайну прокуратуру. Відповіді просто нема.
Історія “сосновського пляжу” почалась у 2006 році. Тоді депутати міськради віддали в оренду майже 3,5 гектари узбережжя під облаштування зони відпочинку. Про капітальне будівництво мова не йшла. Згодом статус землі якимось чином змінили. Тепер замість пляжних зручностей – бетонні фундаменти, причали для катерів і навіть “автономна каналізація”. Нечистоти власники “хатинок” зливають просто у Дніпро. При цьому за законом на цій мальовничій місцині заборонена будь-яка господарська діяльність. Та забудовники повирубували в яру усі сосни і проклали під’їзну дорогу до свого дачного селища. Міліція вже відкрила кримінальне провадження за фактом незаконної забудови. Це судові експерти. Роблять заміри.
Поспілкуватися з орендарем землі ані нам, ані слідчим – так і не вдалОся. Правоохоронці кажуть: ділянка вже кілька разів переходила з рук у руки. І хто зараз будується – ще невідомо.
Дмитро Грищенко, прес-офіцер УВС Черкаської області:
– Дана інформація внесена до ЄРДР, проводиться розслідування і розшукуються особи причетні до цього будівництва.
У міліції обіцяють закінчити розслідування у найкоротші терміни. А от обурені мешканці – висунули ультиматум – якщо до початку пляжного сезону будівлі не приберуть – знесуть їх самі.
природоохранная прокуратура смелая только с государственными и коммунальными предприятиями, а где частник и действительно надо принимать меры, то там их нет.