
У Черкасах відсутній оперативний контроль за екологічною ситуацією, зокрема, за викидами небезпечних речовин у повітря. Через це у місті не забезпечене конституційне право громадян на чисте повітря. Такі висновки на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій озвучив заступник міського голови Черкас Павло Карась.
Учора ввечері він сам відчув сильний запах аміаку у центральній частині міста.
– І це відчув не один я. У мене нюхових галюцинацій немає, я вийшов із міськвиконкому й дихати було неможливо, – наголосив Павло Карась.
Однак, відповідні служби запаху аміаку не вчули. А спеціалісти СЕС виїздити на подібні виклики не можуть через… відсутність пального.
Як розповів Павло Карась, заміри повітря у Черкасах здійснюють три організації: СЕС, екологія та гідрометеоцентр.
– Але тільки гідрометеоцентр показує наявність перевищення інгредієнтів допустимої концентрації, – тлумачить Павло Карась, і як приклад наводить дані річних звітів всіх трьох служб. – Тільки в гідрометеоцентра ціла таблиця з перевищеннями. Висновок простий: це тому, що гідрометеоцентр не може штрафувати, а тільки здійснює моніторинг. А ті органи, які мають повноваження впливу на ситуацію, не помічають порушень.
А це, на думку Карася, веде до того, що в місті взагалі не забезпечуються конституційні права громадян на чисте довкілля. Вплинути на ситуацію він планує негайним зверненням до голови ОДА Сергія Тулуба та обласної комісії з надзвичайних ситуацій.
-На сьогодні оперативний і екстрений контроль за екологічною ситуацією в місті відсутній, – констатував Павло Карась. – Якщо не буде реакції, звернемося до Кабінету Міністрів.
Будьте чемні