
Освіжаючі напої, піца, жаб’ячі лапки, червоний окунь… А ще справжня неаполітанська піч та відкрита кухня, де відвідувачі можуть спостерігати за шоу – процесом приготування піци та інших страв, інтер’єр у стилі оповідання Хемінгуея “Старий і море” і прекрасний дніпровський краєвид. Усе це є у новому ресторані «Faro del Porto». Заклад працює вже місяць у тестовому режимі, але 17 липня має відкритися офіційно. З цієї нагоди у місті відбудеться перший фестиваль устриць CHERKASY OYSTER FESTIVAL. До речі, устриці поки що не є фірмовою стравою закладу, але тут обіцяють: якщо черкащанам сподобається нове свято, то устриці обов’язково стануть такою стравою.

Про це та про перспективи ресторанного бізнесу і досить незвичного для Черкас морепродукту розповіли співзасновник ресторану Роман Діскант, директор Марина Кунакіна і шеф-кухар Олександр Дахно.
За словами Романа Дісканта, збудували ресторан за 9 місяців.
– Цей ресторан є таким, у який би я сам хотів із задоволенням ходити, і сюди вкладено багато душі, – відзначає Роман Володимирович. – І ми збудували його не для туристів, а для черкащан. У ньому зібрані усі наші найкращі напрацювання за 10 років.
Хоча, для того, аби пізнати усі тонкощі італійської кухні, керівництво закладу та співвласники спеціально навчалися у Італії, в місті Соренто, в ресторані, який має три зірки Мішлен.
По секрету Роман Діскант повідав журналістам, що у бенкетному залі закладу, вже відбулося дві пропозиції руки і серця і вони були прийняті. Тож співвласник ресторану вважає це дуже хорошим знаком для закладу.
У закладі 6 зон – снекова, “Кімната рибалки”, кальян-бар лаунж, основний зал, бенкетний зал і велика літня тераса. На терасі, до речі дозволено і навіть рекомендовано ходити по газонах.
Інвестиція у заклад становить близько 6 млн грн. Роботою він забезпечує близько 30 людей. За перший місяць роботи ресторан вже отримав прибуток, а на самоокупність має вийти за 3-4 роки.
Директор Марина Кунакіна додає, що в “Faro del Porto” працює молодий колектив, більшість володіє англійською. З молоддю працювати цікаво, але складно, бо іноді доводиться вчитися разом.
– Унікальність нашого ресторану і в тому, що можна побачити продукти, з яких готують страви, оцінити їх свіжість завдяки відкритій кухні, – додає шеф-кухар Олександр Дахно. – Продукти ми не морозимо.
Середній чек, кажуть ресторатори, в траторії сягає 300-350 грн, проте класичну піцу «Маргарита» тут можна скуштувати всього за 44 грн. Третина меню траторії – це авторські страви. Серед тих, які радять спробувати керівники закладу, – чорноморські мідії, червоний окунь, салат Нісуаз зі свіжим тунцем, пасти та десерти.
Перший у місті фестиваль устриць, яким відкриється заклад, супроводжуватиметься збором пожертов для учасників АТО.
– У нас устриці коштуватимуть, як Біг Мак у Макдональдсі, – запевняє Роман Діскант. – Але користь від цього морепродукта, звісно, не порівняти із фастфудом.
У Черкаси устриці доставлять із Франції та Ірландії. У ресторані спеціально працювали над логістикою, аби зробити ціну на морський делікатес якомога більш доступною.
Будьте чемні