У Черкасах громадські активісти – представники Самооборони, ультрас та Автомайдану зажадали звільнення головного санітарного лікаря області Віри Чиж. Ця горезвісна чиновниця привернула пильну увагу народних люстраторів насамперед тим, що під час Майдану дивним чином “виявила” на території області такий масштабний спалах епідемії грипу, що заборонила проведення будь-яких масових акцій та мітингів.

Звичайно ж, описана пані Чиж “політична” епідемія не мала ніякого відношення до реальної статистики захворюваності на грип, тому спецмісія ВООЗ на Черкащині так і не висадилася, залишившись у Африці боротися із справжніми епідеміями. Але ось сама участь головного санлікаря в антимайданському русі стала останньою краплею терпіння для жителів регіону.

Як виявилося, чижовский вірус «санепідеміологічної» корупції, виділений ще в 2010 році в Ужгороді, коли Віра Григорівна служила головним державним санітарним лікарем Закарпатської області. Можна почитати в матеріалах апеляційного суду Закарпатської області, як Віра Чиж, користуючись службовим становищем, призначала на посади головних лікарів людей без спеціальної освіти і укладала сумнівні мирові угоди, що в результаті закінчилося трагедією – масовим отруєнням дітей. І матеріалами про привласнення більше 40 тис грн бюджетних коштів.

Проте звільнена зі скандалом чиновниця дивним чином, з порушенням чинних наказів МОЗ України, була працевлаштована на посаду заступника головного лікаря Черкаської облСЕС. Уміло “підсидіти” начальника і очолити санепідемслужбу для досвідченого корупціонера не склало великих труднощів. А нове крісло дало ще більші можливості “віджати” все, що погано лежить. У тому числі і зарплати підконтрольних співробітників. У 2013 на Черкащині санлікарі збунтувалися проти свого керівництва новоствореної обласної санепідемслужби.

Медики скаржилися в усі інстанції, що начальник примушує укладати договори на отримання зарплат з “потрібним” банком, відділення та банкомати якого є далеко не у всіх районних центрах. А отже, щоб отримати зарплату, працівникам доведеться або їхати за десятки кілометрів, або платити чималу комісію іншим банкам. Майже восьми сотням працівників санепідемслужби в ультимативній формі наказали підписати угоду з певним банком. Або залишитися без зарплати.

І останній факт, гідний уваги не тільки люстраційного комітету, а й прокуратури. У 2014 році ряд санепідстанцій області перевірялись фінансовою інспекцією. І як зазначається в узагальненій довідці, в установах виявлені порушення в організації та управлінні державними фінансовими ресурсами і майном на загальну суму 870 тисяч гривень. І це тільки те, що лежить на поверхні.

загрузка...

Автор статті

Галина Березенко

головний редактор сайту

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.