Ось уже 4 місяці в черкаських аптеках справжній ажіотаж, в лікарнях необхідних ліків просто немає. У пенсіонерки Олени Бондар чоловік лежить у стаціонарі 3-ої міської лікарні. В аптеці вона частий гість. Лікуючий лікар поставив жінку перед фактом: медикаментів у них немає – шукайте самі, повідомляють “Подробности“.
Олена Бондар, мешканка Черкас:
– Томографію, ось це все пройшли і ні за що не платили, а от ліки доводиться купувати, ну слава Богу є ті, що нам потрібні.
Глава черкаської асоціації лікарів тільки розводить руками. Мовляв, лікарні з квітня, а то і з березня не отримують препарати. Поки – виживали за рахунок недоторканних запасів. Але вони закінчилися.
Бракує навіть елементарних шприців і бинтів, не те що вакцин.
Віталій Григор’єв, голова асоціації лікарів міста Черкаси:
– Все вирішується в ручному режимі, люди їдуть до Москви, купують цей імуноглобулін, привозять, і ми колемо. Це один приклад, а всі інші ліки вони купують самостійно.
Всіма централізованими закупівлями в місті, в тому числі і медикаментами, відає єдиний тендерний комітет міськвиконкому.
Міськздрав дає заявку на препарати, а той оголошує торги.
Торішній їх переможець, столична фірма, – збанкрутувала. Поставки ліків в лікарні припинилися. А нового підрядника – нема.
Ірина Удод, заступник голови тендерного комітету черкаського міськвиконкому:
– Активність досить така слабка в цьому плані, це можна пояснити нестабільною ситуацією з цінами і цовою політикою.
Директор мережі комунальних аптек пояснює: умови тендерів – надто жорсткі. Термін поставок – мінімум рік, і ціна на препарати весь цей час повинна залишатися фіксованою. Сьогодні, зі стрибками курсу валюти – це нереально.
Олег Борисенко, генеральний директор мережі комунальних аптек:
– Сировина, з якої виготовляється той чи інший препарат – імпортного виробництва. Теж конкурувати з заводом виробником ми не в змозі.
Аптекар запевняє, єдиний вихід із ситуації дати медзакладам можливість самим закуповувати препарати без проведення тендерів.
Але міська влада все ж сподіваються провести цю процедуру і до кінця року закупити ліків майже на 3 мільйони гривень. За цей куш ризикнули боротися всього три підприємства.
Але хто і коли виграє ці торги – поки прогнозувати важко.
Будьте чемні