Лідери та активісти громадських організацій у Черкасах провели спільний круглий стіл. Про це повідомляє прес-служба «Народного Контролю».
За ініціативи «Громадського руху «Народний Контроль» у Черкасах відбувся круглий стіл на тему: «Децентралізація влади в Україні». Участь у обговорені прийняли лідери громадських організацій: ГО «Справедливість», «Комітет аграрної реформи», «Самооборона Майдану», ГО «За процвітання Черкащини», «Громадський БлокПост», активіст громадського руху «Народний Контроль» Олександр Піньковський, голова виконкому «Народного Контролю» Андрій Мисик та голова «Центру громадянських ініціатив» Віталій Загайний.
Окрім децентралізації української влади, громадські активісти жваво обговорювали платформу для об’єднання громадських організацій області. Наразі готовність до об’єднання заради побудови активного громадянського суспільства, напрацювання спільних шляхів вирішення проблем міста та області виявили представники громадських організацій ГО «За процвітання Черкащини» Наталія Вернидуб та ГО «Громадський БлокПост» Олексій Романов.
Активісти громадських організацій розповіли про свою діяльність та обговорили способи підвищення ефективності роботи і дієві механізми координації.
Голова виконкому «Народного Контролю» Андрій Мисик наголосив, що владу справді можна і треба змушувати працювати і працювати чесно.
«Маю чітке переконання, що головна помилка після Майдану – відсутність єдиної постмайданівської партії. На сьогоднішній день, країну очікує децентралізація, адже західні партнери без цього перестануть надавати кошті. Новим людям потрібна платформа для дій. Ми пропонуємо платформу «Народного контролю», інформаційну підтримку. Треба брати на себе відповідальність. Наше завдання, завдання громадських діячів – об’єднатися для спільної справи на користь держави», – наголосив Андрій Мисик.
Активіст «Громадського БлокПосту» Олексій Романов висловив свою думку з приводу об’єднання сил.
«Проблеми є і їх дуже багато, тому безперечно потрібно об’єднуватись. Коли ми зкоординуємо дії наших громадських організацій і будемо працювати пліч-о-пліч, то матимемо результат!», – зауважив Олексій Романов.
Голова «Центру громадянських ініціатив» Віталій Загайний розказав, що задля запобігання корупції на місцях обов’язково потрібно розробити та впровадити реальні інструменти громадського впливу на формування місцевої політики та інструменти громадського контролю за діяльністю органів та осіб публічної влади.
«Для підготовки потрібних законопроектів ми формуємо робочі групи за участі депутатів Верховної Ради, які входять до складу групи «Народний контроль». Наша команда ініціює організацію громадського/громадянського контролю за втіленням децентралізації публічної влади в Україні через моніторинг діяльності обласних офісів реформ та запрошує до формування громадянської моніторингової коаліції активних громадян та дієві громадські організації», – розказав Віталій Загайний.
Лідер «Громадського руху «Народний контроль» на Черкащині Олександр Піньковський зауважив, що спільна платформа громадських організацій стане дієвою силою, яка впливатиме на якісну роботу політиків, яких ми обираємо, чиновників та правоохоронців, які отримують заробітню плату з державних коштів.
«На прикладі діяльності «Народного контролю» вже можна зробити певні позитивні висновки – якщо за політиками та чиновника є постійний нагляд, то робота виконується і навіть швидше, аніж обіцяють. Ця спільна платформа – механізм, за допомогою якого ми змушуємо представників влади працювати якісно та сумлінно, тобто тих, кого ми з вами обрали та фактично найняли на роботу, адже кожен чиновник отримує заробітню плату з державних коштів. Я вірю, що тільки контролюючи владу ми зможемо зробити так, щоб чиновники працювали не на свою користь, а в інтересах громади міста і держави», – сказав Олександр Піньковський.
Щось новеньке для Черкас )