ЧДТУ вже кілька тижнів у центрі уваги. Але, на жаль, не через наукові досягнення, а через скандали. Історія така. 13-ро студентів факультету економіки та управління спеціальності «Туризм» проходили практику в турецьких готелях. Близько півроку.
Лариса Чепурда, завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЧДТУ:«Ивент-агентство покупало билет первоначально туда и трансфер обеспечивало. Они обратились с просьбой возвратить деньги. Я говорю, это нормальные партнерские отношения»
Вікторія Гуменюк, студентка ЧДТУ: «Коли ми поверталися з Туреччини, готелі зобов’язувалися компенсувати гроші за переліт. Але деякі готелі не заплатили. Вони написали на кафедру лист-звернення про те, що треба цю ситуацію врегулювати. Ми всі зібралися і колективно вирішили про те, що ми можемо компенсувати частину цих грошей, а саме 100 доларів. Ми відправили ці гроші»
Утім гроші відправили не всі. Деякі студенти відмовився платити. Більше того – 2 дівчат написали заяву до УБОЗу на завідувачку кафедри туризму Ларису Чепурду. За те, що вона нібито вимагала від них ці 100 доларів.
Анна Дернова, студентка ЧДТУ: «Я зателефонувала до мого менеджера в Туреччину. Дізналася, чи дійсно мій готель не оплатив мій квиток. Мені сказали: все нормально. Ти нікому нічого не винна. Взагалі, що це за 100 доларів? Я звернулася до Лариси Михайлівни, на яких підставах це робити, на це вона показала мені листок із прізвищами від Людмили, яка нас там зустрічала й була нашим менеджером. Мені показали цей аркуш, на якому були прізвища цих 13 осіб. І це було підставою, за яку в нас вимагали 100 доларів. Але це дійсно було як вимагання»
В міліції вже відкрили кримінальне провадження у цій справ за статтею «шахрайство». Якщо вину завідувачки кафедри Лариси Чепурди доведуть, їй загрожує штраф або ж позбавлення волі терміном до 3-х років.
Лариса Чепурда, завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЧДТУ:«Это просто было запугивание. При чем запугивание сначала студентов. Думали, что студенты напишут какие-то показание на Ларису Михайловну. По большому счету, это обыкновенный шантаж, шахрайство. И одна, и вторая девочка прекрасно знали, что они сессию не здадут, у них много долгов. Декан в приказном порядке сказала: чтоб этой группе двоек не было. Это было прямое влияние, чтобы девочки сдали сессию. Их выыгрыш абсолютно очевиден»
Сергій Шмиголь, голова студради ЧДТУ: «Постає ряд питань: якщо дійсно це було на квиток, чому це не було прописано в договорі. Якщо дійсно викладачі на стороні цих студентів, чому це питання не відстоювали в судовому порядку. Чому саме 100 доларів?»
Дійсно, чому саме 100 доларів? За словами студенток, така цифра була зазначено в листі, який прийшов від івент-агентства. Ми звернулися з цим питанням до Людмили, менеджера агентства IBA-event, яка координувала роботу студентів в Туреччині. Точну суму, яку практиканти мали компенсувати агентству за переліт і проїзд, вона не пам’ятає. Але говорить, що студенти лише частково компенсували витрати.
Анна Дернова, студентка ЧДТУ: «Контракту ми не бачили. Ми нічого не підписували. Я кажу: покажіть мені контракт. На це Лариса Михайлівна мені сказала, хто ти така, щоби щось підписувати»
Умови контракту не хочуть розголошувати ані на кафедрі туризму, ні менеджер Людмила. Остання каже, що студенти мали робочі візи. А це більш надійно, ніж контракт. І додає: через цей неприємний інцидент її звільнили з роботи.
Лариса Чепурда підозрює, що керівництво ЧДТУ хоче її звільнити. Нещодавно в мережі з’явилося звернення від студентів і їхніх батьків до міністра освіти України Сергія Квіта. У ньому вони просять міністра «втрутитися в неправомірну діяльність ректора ЧДТУ Тамари Качали, яка розгорнула нищівну кампанію по звільненню завідувача кафедри туризму Чепурди Л. М.»
Тамара Качала, ректор ЧДТУ: «Мені показали документи, які були опубліковані в Інтернеті. Я була здивована, тому що ніяких утисків, ніяких спроб на когось тиснути, більшої нісенітниці я не бачила. З дітей просто брали ці підписи. Є для цього правоохоронні органи і вони мають розібратися з цією ситуацією. Ніякі заходи не вживаються керівництвом університету»
Поки правоохоронні органи розбираються. Факт вимагання не доведено. Але є інший факт. Відомо, що студенти перед виїздом за кордон платили 1000 грн т.з. благодійного внеску на розвиток кафедри. Платили готівкою. По-друге, студентка Анна Дернова, яка подала заяву до УБОЗу, розповіла, що її обурило не скільки ці 100 доларів, скільки те, що завідувачка кафедри її обізвала. Тому мова тут іде швидше про особисту неприязнь, а не про факт вимагання. До того ж вона не приховує, що раніше сама не гребувала складати іспити за гроші.
Будьте чемні