
По бульвару Шевченка напроти будинку торгівлі екологічна комісія Черкаського міськвиконкому провела ретельне обстеження стану дерев.
“Комісія робить детальний аналіз дерев, зокрема щодо їхньої аварійності. Через декілька днів буде готовий акт. Його виноситься на засідання виконкому, який і буде визначати, чи потрібно ліквідовувати аварійне дерево або ні. Без його затвердження ми не можемо розпочати жодних робіт. Весь бюрократичний процес має зайняти приблизно місяць”, – зазначає начальник відділу екології Володимир Гусаченко.
За його словами, відповідно до постанови Кабміну, видаленню підлягають аварійні дерева, фаутні (наприклад, омела), сухостійні та ті, що досягли вікової межі. Особливий акцент робиться на аварійних деревах, що знаходяться на інженерних мережах і може псувати їхню роботу.
“Основними критеріями для видалення дерева є сухість, гнилий стовбур, якщо є аварійний нахил у сторону дороги чи пішохідної частини міста, ураження омелою близько 60 % та вікова межа. Якщо хтось звернеться до нас, що треба у місті Черкаси знести тополю, якій 70 років, ми будемо зобов’язані це зробити згідно нормативних актів. Якщо завтра вона комусь впаде на голову, ми будемо за це відповідати”, – зазначив Володимир Гусаченко.

Будьте чемні