19 січня у Білозірській об’єднаній територіальній громаді урочисто відкрили паркову зону із «сонячним деревом» – станцією підзарядки мобільних пристроїв, що переробляє сонячну енергію на звичайну. Крім того, цього ж дня у громаді було презентовано станцію із видачі ІД-карток та біометричних закордонних паспортів.

«Чудо-дерево» з’явилось на колишньому пустирі, де тепер облаштовано парк для відпочинку мешканців громади, з  безкоштовною Wi-Fi зоною. Об’єкт паркової культури, що  живиться сонячною енергією – «чудо-дерево» – має спеціальне пристосування для зарядки мобільних телефонів та планшетів (8 гаджетів одночасно).  Станцію підзарядки оснащено акумуляторами потужністю у 200 ампер, їх роботу  розраховано на 10 років, а роботу сонячних панелей дерева — більш, ніж на 30.

Того ж дня у громаді було презентовано і станцію із видачі ІД-карток та біометричних закордонних паспортів.

– З минулого року у нас  діє ЦНАП, відкритий за кошти громади та Державного фонду регіонального розвитку. А тепер у приміщенні Центру надання адміністративних послуг запрацює і окреме місце з видачі ІД-карток та біометричних паспортів. Цей проект також реалізований спільно з ДФРР, ми залучили 20% власних коштів. Вчора було підключено програмне забезпечення, обладнання. Міграційна служба ще має видати нам ключ. До 1 лютого маємо остаточно все підготувати, – повідомив  голова Білозірської ОТГ Володимир Міцук.

Відтепер не лише жителі Білозір’я  зможуть отримувати просто на місці ІД-картки – тут без черги зможе  здати документи для отримання  біометричного закордонного паспорта будь-який мешканець України. Першим у черзі на заміну паспорту став  присутній на церемонії відкриття заступник голови Черкаської ОДА Ярослав Березань.

– Білозірська ОТГ є лідером в області і в Україні по впровадженню інновацій. Зокрема, «сонячне дерево» є першим таким об’єктом  в Україні, встановленим у звичайному селі. Загалом же, у  світі аналогічні об’єкти встановлюються задля підвищення обізнаності, розуміння та використання поновлюваних джерел енергії, – зазначив  Сергій Слинько, директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, (створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону). – ІД-картки і біометричні паспорти досі не видає жоден ЦНАП області – тож Білозірська ОТГ і тут є передовою. Наш центр допомагав громаді у підготовці цього проекту і в його супроводі у конкурсі Державного фонду регіонального розвитку. Тепер людям не потрібно їхати до обласного центру, а всю процедуру оформлення документів на внутрішній та закордонний паспорт можна пройти в них у селі – і отримати готові пластикові документи європейського зразка. З перших кроків функціонування ОТГ громада вписалася в новітню українську історію, провівши перші вибори старости в Україні у перших числах січня 2016 року. Віднедавна, у громаді також доступна унікальна послуга реєстрації шлюбу за добу. Білозірська громада постійно і активно розвивається – і це найвагомішим доказом переваги змін, які приносить із собою децентралізаційна реформа.

загрузка...

Автор статті

Оксана Савіцька

Медіаконсультант

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.