72 протоколи про адміністративні корупційні правопорушенняо склали та направили до суду цього року правоохоронці. 60 таких протоколів склала прокуратура. 12 протоколів склали СБУ та УБОЗ.
Про це повідомив прокурор області Сергій Овчаренко.
За результатами розгляду протоколів судами до відповідальності притягнуто 51 особи (минулого року було 23 особи). До цього списку також входять 2 керівників органів місцевого самоврядування та 35 депутатів місцевих рад.
У квітні цього року постановою Апеляційного суду Черкаської області задоволено апеляційну скаргу прокурора та скасовано постанову Смілянського міськрайонного суду, який закрив адміністративну справу проти Кам’янського міського голови, який скоїв адміністративне правопорушення. На нього наклали штраф 1700 грн.
Також, у квітні цього року постановою Апеляційного суду Черкаської області задоволено апеляційну скаргу прокурора та скасовано постанову Маньківського районного суду, визнавши виконувача обов’язків міського голови м. Умані винним у вчиненні корупційного адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 1727 КУпАП (конфлікт інтересів).
Посадовець у травні минулого року всупереч Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» не повідомив сесію міської ради про наявність конфлікту між його особистими майновими інтересами і депутатськими повноваженнями та проголосував за прийняття рішення про надання йому дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для розміщення групи тимчасових споруд в торгівельній зоні.
Також, постановою Монастирищенського районного суду землевпорядника Тарнавської сільської ради притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення. Посадовець у жовтні минулого року без звільнення від виконання своїх службових обов’язків виконувала повноваження члена дільничної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №200, за що отримала відповідну заробітну плату.
Рішенням Смілянського міськрайонного суду депутата Костянтиніської сільської ради притягнуто до адміністративної відповідальності за те, що вона також не повідомила сесію сільської ради про наявність конфлікту між її особистими майновими інтересами і депутатськими повноваженнями та проголосувала за прийняття рішення про надання їй дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в користування для будівництва і обслуговування житлового будинку терміном оренди – 49 років та подальшим правом її викупу.
Довідка:
До адміністративної відповідальності цього року притягли:
4 працівники органів місцевого самоврядування
36 депутатів сільських, селищних, районних та міських рад
4 сільських голови
1 публічне право
5 працівників правоохоронних органів (інспектори слідчого ізолятора, працівники ДСНС, працівники виправної колонії).
Будьте чемні