Щотижня у Черкасах на площі торгово-розважального центру «Хрещатик-Сіті» хлопці та дівчата тішать містян запальними танцями. Приєднатися до них може кожен охочий. Вуличні майстер-класи організувала засновник студії «Територія танцю» та сальса-школи «CasaDeRitmo» Юлія Тюріна. Її життєве кредо: навчити танцювати можна кожного, особливо якщо йдеться про запальну сальсу. «Сальса – це спосіб мого життя», – каже танцюристка.
- Мій життєвий лозунг: зробити Черкаси танцювальним центром. Щоб до нас на фестивалі танцю приїздили з інших регіонів. Зараз це захмарна мрія, але ж мрії здійснюються. Тому все ще попереду.
- Танцювала за кордоном. У Києві набирали танцювальну групу для поїздки до Туреччини. Я й не сподівалася, що також потраплю до її складу. Але за два тижні пролунав телефонний дзвінок: «Юліє, ви вже зібрали речі до Туреччини?»
- Вирушати до Туреччини було страшнувато. Уявіть: молода дівчина подалася до чужої країни танцювати. Але я не відступила, зібрала речі й поїхала. Від нашої країни тоді прибуло сорок осіб. Ми танцювали в турецькому п’ятизірковому готелі й багато тренувалися. Вибирали різнопланові танці: від дитячих постановок до справжніх мюзиклів.
- Зарплатня тренера в Черкасах не дуже висока. Тому на Туреччину вилітала впродовж чотирьох років. Стала тамтешнім хореографом.
- Всі запитують: чому не лишилася в Туреччині, адже була там, як своя. Та я бачила, що в Черкасах танцювальний рух гальмує. Тому подумала: яка Туреччина, коли в Черкасах ніхто не танцює? Остаточним аргументом для повернення стали мої учні. Щоразу, коли поверталася з Туреччини, казали: час відкривати власну школу в Черкасах.
- Сьогодні сальса – тренд сезону. Все нове, що є в танцювальному світі, хочу запроваджувати в нашому місті.
- Сальсу можуть танцювати всі, незалежно від віку. Вона ідеальна для будь-яких вечірок. До того ж, коли починаєш займатися сальсою, з’являється багато нових друзів.
- Запальні танці – це хороший спосіб знайомства. Одна пара наших танцівників незабаром відгуляє весілля. А їхнім першим подружнім танком стане саме сальса, завдяки якій вони і познайомилися. Також такі танці прийнятні для пар, які вже давно разом.
- Щоп’ятниці влаштовуємо в Черкасах безкоштовні майстер-класи з сальси. Заняття проходять на площі Хрещатик-Сіті. Наприклад, у Києві вуличні танці вже звичне явище.
- Радує, що на танцювальний майданчик виходить дедалі більше людей. Останнім часом про вуличні майстер-класи багато зацікавлених розпитують у соціальних мережах, обіцяючи прийти. Загалом люди вдячні, що танці на свіжому повітрі стають традиційними.
- Чимало черкащан хочуть займатися танцями, але завжди знаходять відмовки, не наважуючись почати. Найперше пояснюють: не вистачає часу.
- Хотілося б, щоб танцями цікавилися не тільки жінки, а й чоловіки. Сильна стать чомусь ніяковіє чи боїться. Але ті, кому згодом удається перебороти свій страх, лишаються в сальсі надовго. Спершу кажуть: «Я не вмію танцювати, рухаюся, наче деревина». Але, повірте, згодом усе виходить. Тільки треба танцювати.
- Через три місяці тренувань у мене вже всі танцюють. Бо багато із рухів кожен може адаптувати під себе.
- Танцювальні напрямки слід підбирати відповідно до темпераменту людини. У танцях всі розкриваються. А справжній смак відчуваєш тоді, коли в тебе вже щось виходить.
- Мрію про власну танцювальну студію. Поки що орендуємо різні зали, інколи тільки і встигаю переїздити з одного в інший. Але вірю в те, що з’являться спонсори, також закохані в танці, й допоможуть мені.
Наталія ЗАЇКА, “Молодь Черкащини”
загрузка...
Будьте чемні