Сьогодні до управління Держземагентства у Черкаській області приїхали жителі тальнівщини із вимогою повернути у їхню власність земельні ділянки, якими вони користуються багато років.
За словами тальнівчан, ці земельні ділянки вони отримали ще у 2001 році. Але приватизувати їх так і не дозволили.
– Ми хотіли приватизувати наші ділянки, але нам відмовили. Хоча на кожній сільській раді це питання порушували. До 2012 року землі мала право віддавати райдержадміністрація, а тепер держземагенство. Нам пояснювали, що кожному громадянину мають право надавати 2 гектара землі. Тож до 2017 року пообіцяли приватизувати всі наші землі зразу, а не шматками, типу так буде дешевше, – розповідають жителі села Зеленьків Тальнівського району.
– Але закінчилося все тим, що в цьому році якийсь пан Підгрушний подав заяву, щоб забрати наші землі собі у фермерське користування. Але де цей чоловік знаходиться, не відомо, ніхто його не бачив. Бо нам порадили звернутися до нього, щоб він забрав заяву.
За словами голови громадської ради районної організації “Майдан” Миколи Крижанівського у цій тяганині винний в. о. начальника відділу Держземагентства у Тальнівському районі Руслан Заборський. На їхню думку, від хоче привласнити ділянки і використовує для цього підставних осіб.
Розгнівані тальнівчани Руслана Заборзького силоміць привезли в Черкаси, аби той відповів перед керівництвом за свої дії або бездіяльність. Але кореспондентам поспілкуватися із ним не вдалося.
Медики, вчителі, пенсіонери можуть залишитися без клаптя землі. Зеленьків не перше село, у якому фермери відбирають землі, у Колодистому така ж ситуація. Загалом “постраждалих” близько 80 осіб.
– Тут, в Черкасах начальство сказало робити документацію на землю та подавати на затвердження. Але ж товариш Підгрушний цю документація вже зробив. Виходить, що ми витратимо гроші, а нам скажуть, що земля вже передана, – жаліються жителі села.
В.о. начальника Головного управління Держземагентства у Черкаській області Дмитро Мироненко заспокоїв селян. За його словами, вони безумовно мають право і надалі користуватися землею, але повинні оформити відповідну документацію:
“Хоча ці люди користувалися цими земельними ділянками, у них не було жодних документів. Колись дозволи чи рішення видавались на розробку проектів, вони ніяких робіт не провели. На сьогодні згідно чинного законодавства звернулися інші люди із клопотаннями про виділення землі. Тож якщо тальнівчани зроблять всі документи і подадуть на затвердження, земля залишиться у їхньому користуванні, – говорить Дмитро Мироненко.
Будьте чемні