Вентиляційні системи вирішують багато проблем мікроклімату в приміщеннях. Спеціальні установки виводять із замкнутого простору застояне повітря з домішками газів і шкідливих бактерій, а деякі з них також здатні наповнювати приміщення припливом свіжого очищеного повітря. Відомий факт, що без припливу кисню страждають всі живі організми: люди, тварини й навіть рослини.

Типи вентиляційних систем

Існує три основних типів установок:

  • припливна;
  • витяжна;
  • припливно-витяжна.

Природне вентилювання полягає в елементарному провітрюванні приміщень шляхом відчинення вікон і дверей. Цей метод ефективний лише в тих випадках, коли за вікном комфортна температура й помірна вологість. Припливна вентиляція в Рівному встановлена в усі житлові та комерційні будівлі. Потоки повітря переміщаються по каналам, підкоряючись законам фізики. Вони проникають з вулиці через вікна та виходять в спеціальну шахту, яка часто веде на дах. Така система є найбільш проста в обслуговуванні та малозатратна, але не в усіх випадках ефективна.

Витяжною системою оснащуються санвузли, кухні, їдальні, гардеробні та деякі споруди складського типу. Основна мета таких пристроїв – вивести застояне повітря з приміщення. Приплив свіжого повітря в даному випадку відбувається природним шляхом через вікна та двері. Яка система вентиляції в Рівному є найефективнішою, ви дізнаєтеся на сайті компанії “Рівне-кондиціонер”. В асортименті ви знайдете перевірені моделі від виробників Cooper & Hunter і VENTS, а також системи з автоматичним управлінням, рекуперацією тепла та холоду.

Припливно-витяжна вентиляційна система здатна наповнити приміщення свіжими повітряними масами та максимально швидко вивести застояне повітря. В її конструкцію входять нагнітачі, вентилятори, фільтри, нагрівальні та охолоджувальні елементи. У більшості випадків система здатна замінити зволожувач повітря, іонізатор і навіть кондиціонер. Фільтри глибокого очищення без зусиль справляються з бактеріями, спорами грибків і запахами. Найпопулярніші місця використання загально-обмінних систем – це ресторанно-готельні комплекси, приватні будинки, санаторії, музеї та театри. Оскільки системи відмінно справляються з виведенням диму та газів, їх присутність обов’язкова в клубах і місцях вживання кальяну.

Можливі проблеми вентиляційних систем

Найбільш невибаглива вентиляція – витяжна, оскільки в її конструкцію входить мінімум елементів. Власники агрегатів повинні своєчасно очищати забірну решітку від пилу та комах. Якщо виникають проблеми зі зниженням сили витягування повітря, має сенс перевірити чистоту вентиляційної шахти. Можливо, всередині неї утворилася сміттєва пробка. Чистку можна виконати самостійно за допомогою спеціального інструменту або ж звернутися до фахівців.

Складнішою в обслуговуванні є загально-обмінна система. Регулярний контроль стану вентиляторів, нагрівачів, охолоджувачів і рухомих елементів є обов’язковим моментом. Для повноцінного контролю працездатності установки доцільно придбати спеціальний прилад для виміру швидкості руху повітря (анемометр).

За якими ознаками зрозуміти, що система працює неповноцінно

Розпізнати неполадки вентиляції в будинку досить просто. Основними ознаками несправностей є:

  • виникнення неприємного запаху в приміщенні;
  • помітне підвищення вологості, про що свідчить конденсат на вікнах;
  • в санвузлах та на кухні утворюється грибок і пліснява;
  • в приміщенні стає складно дихати;
  • система стала працювати надто гучно;
  • виник запах гару.

Якщо ви помітили будь-які відхилення в роботі агрегату, негайно зверніться до майстрів. Деякі поломки можуть бути небезпечними для життя людини.

загрузка...

Автор статті

Вчасно Служба новин

редактор стрічки новин

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.