Студентам не знизять, а підвищать розмір стипендії… на 6 гривень! Щоправда, це підвищення стосується лише першокурсників та вступників на освітньо-кваліфікаційні рівні «спеціаліст» та «магістр», пише “Молодь Черкащини”.

Україною прокотилася хвиля студентських протестів. Сту­дентські організації невдо­­волені затвердженими Кабінетом Мініс­т­рів України змінами до порядку індексації стипендії. Після прийняття нововведень у соціальних мережах поширилися плітки про те, що розмір стипендії з 724 грн. уріжуть до 530. Та про те, коли і як зміниться студентська зарплатня, достовірно ніхто не знає.

– Розмір моєї стипендії поки що не змінився. Про зниження в університеті нічого не чула. Із новин знаю, що скасують індексацію першокурсникам та тим, хто вже колись втрачав стипендію. Думаю, це варварство, адже навіть з індексацією прожити на 668 гривень на місяць нереально, – бідкається студентка одного з ВНЗ Марія Голуб.

Та в головному управлінні освіти і науки Черкаської облдержадміністрації запевняють, що зміни до порядку індексації стипендій ні в якому разі не призведуть до зменшення студентських стипендій.

– Тим, хто вперше стане стипендіатом (наприклад, першокурсники) або поновить своє право на отримання стипендій (студенти, які втратили право на призначення академічної стипендії, а потім знову успішно склали семестровий контроль), стипендія буде індексуватися наростаючим підсумком з місяця призначення стипендії. Так само відбувається індексація заробітної плати працівнику, прийнятому на роботу, або пенсіонеру, який щойно вийшов на пенсію, – роз’яснює начальник головного управління освіти та науки Черкаської ОДА Галина Гаврилюк.

На сьогодні розмір мінімальної академічної ординарної (звичай­ної) стипендії студента вищого навчального закладу ІІІ – IV рівнів акредитації становить 530 грн. на місяць. Враховуючи те, що така стипендія підлягає індексації на 36,7% або на 194,51 грн., студент має отримати в липні 530+194,51=724,51 гривні.

А з 1 вересня 2012 року Кабінет Міністрів України постановив підвищити розмір стипендій:

– Для студентів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV ак­ре­дитації, які навчаються за кваліфікаційними напрямами «бакалавр», «спеціа­ліст» та «магістр» – з 530 до 730 грн.

– Для студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, що навчаються за освітньо-кваліфікаційним напрямом «молодший спеціаліст» або «бакалавр» – з 400 до 550 грн.

– Для студентів, які навчаються у професійно-технічних навчальних закладах – з 200 до 275 грн.

– Студентам ВНЗ, які належать до категорії дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, а також студентів, які в період навчання з 18 до 23 років залишилися без батьків – з 1160 грн. до 1760 грн.

– Для учнів із категорії дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також учнів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків – з 550 грн. до 850 грн.

– Неправильне тлумачення нормативного акта, а іноді й незнання його поставило представників цих молодіжних організацій в пікантне становище: вони, по суті, вимагають сьогодні зниження стипендії, – наголошує Галина Гаврилюк.

І хоч підвищення несуттєве, однак студентство втішають тим, що, мовляв, нова редакція Закону України «Про вищу освіту», підготовлена Міністерством і прийнята Урядом, передбачає встановлення мінімального розміру академічної стипендії на рівні, не нижчому за прожитковий мінімум (на сьогодні це 1102 грн.). Якщо цей закон приймуть у Верховній Раді України, взагалі зникне необхідність у застосуванні порядку індексації стипендії.

З 1 вересня по 530 грн. отримуватимуть студенти, які, втративши право на стипендію в минулому семестрі, відновили його в цьому. По 724 грн. отримають студенти другого, третього і четвертого курсу ВНЗ. Першокурсникам та п’ятикурсникам (а також магістрантам) передбачене підвищення до стипендії у сумі 6 грн., отож матимуть на руки 730 грн.

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.