Віктор Євпак

Віктор Євпак

Засновник стартапу здорового способу життя Food Hacker

«Медова трава» стевія: солодша за цукор в 30 разів!

Стевія

Існує стереотип, що солодкі блюда та десерти, без яких більшість людей не мислять свого повноцінного харчування, не можуть бути корисними власне за визначенням. Бо коли ми кажемо «солодке», маємо на увазі «напхане шкідливим цукром».

Можливо, для декого з читачів стане приємним відкриттям те, що в сучасній дієтології існує багатий асортимент корисних та дуже смачних десертів, які не містять ані грама цукру! Яким чином це можливо? Знайомтесь: с т е в і я.

Її ще називають «двулистник солодкий» – багаторічна південноамериканська трава з сімейства Складноцвіті. Цілющі властивості стевії були добре відомі південноамериканським племенам ще півтори тисячі років тому. А європейці відкрили для себе цю дивовижну рослину тільки у 1887 році, коли відомий вчений-ботанік Антоніо Бертоні під час однієї з експедицій звернув увагу на те, що парагвайські племена аборигенів лікують практично всі хвороби, заварюючи чай мате со стевієй. Індіанці майя називали цю рослину з маленьким листям та ще більш маленькими квіточками «ка-хе-хе», що означало «медова». Їх легенда свідчила, що так звали дівчину, котрій боги подарували цілющу траву смарагдового кольору задля вічного здоров’я та краси.

Подальші дослідження європейських вчених показали, що по солодощі трава стевії перевершує цукор у 30 разів, а стевізоїди, що входять до її складу, солодше за цукор в 300 разів, до того ж вони не містять углеводів! Таким чином, на сьогоднішній день стевія – єдиний відомий людству безкалорійний натуральний цукрозамінник.

Треба зауважити, що в останні роки по всьому світу різко впала популярність не тільки цукру, але й замінників цукру не природнього походження – виявилось, що тривале споживання останніх призводить до виникнення ряда захворювань, у тому числі онкологічних. У той же час наукові дослідження стевії показали, що її тривале споживання не дає ніяких негативних побічних ефектів (певна річ, за винятком рідкісних випадків індівідуальної непереносимості).

Корисні властивості стевії

Стевія не просто абсолютно безпечна, а ще й дуже корисна. До її складу входять вітаміни групи В, вітаміни А, С, Е, амінокіслоти, ефірні масла, пектини, антіоксиданти, всілякі мінеральні з’єднання (такі як фосфор, цинк, селен, калій, мідь, магній хром, кальцій), а також особливі речовини, які в нашому організмі є будівельним матеріалом для гормонів.

Стевія надає лікувальний ефект при таких хворобах, як артрит, холецистит, панкреатит, нефрит, остеохондроз, порушення роботи щитовидної залози, ожиріння, хвороби шлунково-кишкового тракту, онкологія. Стевія також незамінна для хворих на цукровий діабет (знижає рівень глюкози у крові), вона покращує еластичність стінок судин, уповільнює процеси старіння клітин, має протизапальні властивості, укріплює імунітет та навіть – запобігає появі карієса.

Не дивно, що на неї величезний спрос у розвинених країнах. Найбільшим споживачем стевії у світі є Японія, де вирощування та вживання в їжу «медової трави» стало частиною державної програми по спасінню нації після ядерного бомбардування 1945 року.

За матеріалами блогу http://www.foodhacker.com.ua/blog/item/70-stevia.

загрузка...

Автор статті

Віктор Євпак

Засновник стартапу здорового способу життя Food Hacker

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.