
Ще не вийшов сюжет на “1+1”, присвячений Черкасам, а його герої, вірніше коментатори, – черкаські політики вже діляться подробицями на своїх сторінках у Facebook.
Лідер обласної організації “Фронту змін” Наталія Старікова заявила, що соціальна угода, підписана міською владою з ПАТ “Азот” виконується хімічним підприємством. Щоправда, сам факт виконання такої угоди політик назвала підкупом виборців.
«Справді, 7 листопада 2011 року було підписано тристоронню угоду про співпрацю між підприємством, обласною та міською владою. Вона передбачає проведення капітального ремонту доріг у Черкасах, Палацу культури “Дружба народів”, площі та фонтану перед ним, а також будівництво дитячих і спортивних майданчиків. Усе це більш-менш виконується. Час від часу черкащан інформують про вартісне медичне обладнання, яке почесний президент підприємства дарує місту, про шефство над школами, про соціальні проекти та активну участь у фінансуванні різноманітних свят – від Дня Перемоги до Дня міста. Але я з упевненістю можу сказати: все це – підкуп виборців кандидатом по 194 округу», – переконана опозиційна депутатка.
Цікаво, правда, що угода була підписана задовго до виборів. Хоча, нині практично все можна назвати підкупом виборців – навіть те, що робиться за 2-3 роки до старту виборчої кампанії.
Також лідерка обласного осередку “Фронту змін”, здається, для себе не визначилася, як оцінювати ремонт “Дружби народів” і навіть у цьому прагне знайти темний бік: «Оновлено палац “Дружби народів”? То це ж майно “Азоту”! І ремонтували його, вклавши 48 млн. грн., для себе, а не для громади. Згадаймо, як у 2007 році цей найбільший в області заклад культури став непотрібним власнику і “Дружбу народів” хотіли продати через аукціон за 35 млн. грн… До речі, як депутат обласної ради і маю намір звернутися до прокуратури з проханням перевірити законність передачі цього об’єкту у приватні руки». Нагадаємо, що у той період, який згадує депутатка, “Азот” належав Олександру Ярославському. А щодо законності передачі у приватні руки об’єктів інфраструктури, збудованих підприємствами, а потім проданих разом із цими підприємствами попри те, що вони мали бути передані місту, то можна поцікавитися й іншими, меншими і зовні не такими привабливими об’єктами, як палац культури…
Натомість Олександр Радуцький на своїй сторінці у Facebook вважає, що слід цінувати все що робиться у Черкасах позитивного і підтримувати такі наміри: «На мою думку, соціальна угода, яка виконується – це завжди добре. Завдяки ПАТ «Азот» у парках і скверах міста з’явилися великі спортивні комплекси, куди ходять містяни і з задоволенням займаються. Також відремонтований ПК «Дружба народів», у якому проходять у найкращих умовах міські заходи, та територія навколо нього.
Черкаси та ПАТ «Азот» є взаємозалежними. Однак останнім часом стосунки екс-мера Сергія Одарича з власниками ПАТ «Азот» ставили під загрозу нормальне існування міста. Пам’ятаю часи, коли він переконував нас, депутатів Черкаської міської ради, що Дмитру Фірташу потрібно дати звання Почесного громадянина міста.
Закликаю усіх представників політичних сил міста, які починають маніпулювати цією угодою, згадати, що ми, у першу чергу, – черкащани. І якщо виникають питання, потрібно сідати за круглий стіл і обговорювати їх».
А ось що думають з цього приводу самі черкащани.
“Досить дивна виходить позиція депутата обласної ради від опозиції: соціальна угода виконується – погано, бо підкуп виборців. Відремонтували “Дружбу народів” за 48 млн. грн. – погано, бо у власності “Азоту”, – вважає Олександр Мальцев, 28 років, програміст.
“Це як виходить? Хотіли продати за 35 млн., а відремонтували у півтора рази дорожче? В чому тоді звинувачення? Це ж добре, що у міста є хоч один відремонтований палац культури такого рівня,” – дивується Анна Солонько, 30 років.
“Якщо не помиляюсь, пані Старікова є найманим працівником у фірмі, що належить родині Табалових – найвідомішим тушкам сучасної України. Таке враження, що у голові таких опозиціонерів – каша, яка виливається у вигляді локшини на вуха черкащан. Нехай у людей простих запитають – потрібна їм нова “Дружба”, чи стара і облуплена. Чи добре, що там щомісяця займається 150 дітей у комфортних умовах? Проводяться фестивалі та безкоштовні благодійні концерти”, – говорить Віктор Іващенко, 39 років.
Будьте чемні