Бойківщинівська сільрада – одна з найбідніших у Драбівському районі. Це визнали на сьогоднішній сходці села і сільський голова Людмила Герольд, і голова Драбівської райради Володимир Дзега. Проте були й приємні моменти: наприклад, від депутата облради Олександра Короткова школі і будинку культури цього села сьогодні ж привезли в подарунок багато спортінвентарю, передає кореспондент УНН-Центр.
“Сільський бюджет Бойківщини становить близько 400 тисяч гривень. А в нашому районі є села з бюджетом у півтора-два, а той три мільйони гривень. Звісно, ця сільрада — з найбідніших. Уся проблема в тому, що вона має всього 210 гектарів державних земель, це дуже мало, адже село живе в основному за рахунок податку за землю”, — пояснив голова Драбівської районної ради Володимир Дзега.
Він вважає, що сільська громада багато робить для свого села, але людям хронічно не вистачає коштів. Отож селянам, що зібралися на сходку до Будинку культури, радить одне — шукати спонсорів та сподіватися на депутатську допомогу.
От і сам Будинок культури потребує нагального ремонту: вікна — старі, одинарні, в стінах тріщини, підлога в жахливому стані. В приміщенні так холодно, що ніхто з селян не ризикнув скинути верхній одяг на сходці. За рахунок коштів сільради вже виготовлено проектно-кошторисну документацію на ремонтні роботи за 1,5 млн грн. А от щоб виконати цей ремонт, селяни звернулися до свого депутата обласної ради Олександра Короткова. До нього — тому що він уже допомагає селу (наприклад, допоміг обладнати кондиціонером тренажерну залу). Та й на сходку його помічник Валерій Бєлоногін завітав не з порожніми руками: спортивним інвентарем було завантажено весь багажний відсік буса.
“Ух ти! Це все нам? Просто так? Дарують?” — не вірять школярі, що прибігли допомогти розвантажити футбольні м’ячі, м’ячі для фітнесу, ракетки, боксерську грушу, канати, стіл для настільного тенісу, скакалки, обручі…
“Правда, добре, що Дід Мороз приходить не один раз на рік?” — жартує до них сільський голова Людмила Герольд. Дістався стіл для настільного тенісу і Будинку культури: треба й про дорослих не забувати.
Людмила Герольд визнає: досі ніхто з депутатів на її село уваги не звертав. Надто вже воно маленьке — півтисячі жителів. Але й тут є школа, дитсадок, ФАП, і всю цю інфраструктуру потрібно утримувати в належному стані.
“От завдяки Олександру Короткову вже з весни почнемо міняти вікна у дитсадочку на енергоощадні, та й щодо автобусного сполучення між селом та райцентром теж за його сприяння спробуємо знайти рішення”, — запевняє Володимир Дзега.
Жителі навіть найменшого села заслуговують на повагу і на увагу до своїх проблем, вважає Валерій Бєлоногін. А рішення цих проблем можливе за умови обєднання зусиль усіх гілок влади і самої громади.
Будьте чемні