
Черкащина через аномальну спеку може залишитися без урожаю. На полях області посохли усі ранні зернові, які фермери планували збирати за тиждень, передають “Подробиці” (Інтер).
У деяких районах дощу не бачили з квітня. Аграрії в розпачі, цьогоріч їм навряд чи вдасться зібрати бодай половину від запланованої кількості пшениці та ячменю. Нині єдина надія на дощі, синоптики обіцяють їх у кінці червня. Опади дозволять зберегти пізні зернові культури. Якщо ж довгоочікуваної вологи не буде, більшість сільських господарств може опинитися на межі банкрутства.
– Будемо розраховувати, може таки впадуть дощі, ця засуха також вплинула на розвиток і цих культур, але якщо буде дощ, ситуація в якійсь мірі, можливо, і підправиться, а по ранній групі зернових фактично нічого підправити неможливо -багато господарств можуть і збанкрутіти, – говорить Борис Пахолюк, директор аграрного товариства.
У зв’язку з посухою і неурожаєм колишній голова Черкаської обласної державної адміністрації, а нині генеральний директор холдингу «Агрозлатодар» Володимир Лук’янець прогнозує подорожчання хліба на 25%, повідомляє сайт UkrNews24.
Колишній губернатор Черкащини підкреслює, що аналогічна ситуація складається по всій Україні. Особливо це видно за даними з південних областей, де вже зараз активно почалась збиральна кампанія, до якої, втім, не встигли повноцінно підготуватися.
– Днями розпочали жнива у Сакському районі Криму. Там збирають не більше 7-8 центнерів з гектара, – підкреслив Лук’янець.
На Черкащині очікується низький урожай пшениці – такими є попередні дані від господарств, де вже встигли зібрати пшеницю на перших полях.
– Цього року пшениці на Черкащині не буде. Вчора об’їздив поля. Можна не переживати: урожай буде мінімальним. Вчора змолотили одне поле. Отримали 18 центнерів з гектара. На кращих полях буде не більше 35-37 центнерів, – заявив Лук’янець.
Експерти відзначають, що до такої ситуації призвели спека і рання посуха, через що відбулось передчасне дозрівання пшениці. Екс-губернатор Черкащини відзначив, що ризики закладалися ще під час посушливої осені.
– Навесні ситуація виправилась. Проте тривала відсутність дощів звела нанівець зусилля аграріїв. На Уманщині у травні-червні випало 7 мм опадів. Це ніщо. Якщо спека триватиме, то через 5-6 днів на найгірші поля виведемо комбайни, – повідомив Лук’янець.
Будьте чемні