Соціальних працівників готуватиме Уманський державний педагогічний університет ім. Павла Тичини. Заклад уже отримав відповідну ліцензію та сформував необхідну навчально-методичну базу. Рішення ввести нову спеціальність ухвалило керівництво університету на виконання соціальних ініціатив Президента Віктора Януковича.
– У червні цього року в Україні почав функціонувати інститут соціальних працівників. Тим самим наша держава зробила вагомий крок до наближення сфери соціального захисту до європейських стандартів, — наголошує ректор УДПУ Наталія Побірченко. — Глава держави ставить завдання, щоб кожна сім’я, яка опинилася в скрутних життєвих обставинах, мала соціальний супровід. Щоб соціальний працівник знав, чим живе ця родина, яка допомога їй потрібна, а також міг фахово її надати чи оформити направлення у відповідний заклад. Кожна людина, незважаючи на те, чи проживає вона у великому місті, чи у віддаленому маленькому селі, повинна отримати якісну адресну соціальну допомогу.
У червні в державі додатково ввели 12 тис. посад соціальних працівників. У Черкаській області – 428.
– Заклад має чималий досвід підготовки соціальних педагогів, практичних психологів. Є і міцний кадровий склад, методики, література. Тож підготувати базу для нової спеціальності вдалося швидко і без особливих труднощів, – додає Наталія Побірченко.
Навчатимуться майбутні фахівці на факультеті соціальної та психологічної освіти. Оволодіватимуть знаннями з педагогіки, соціології, фізіології, а також вивчатимуть вітчизняне та міжнародне законодавство, яке регулює соціальний захист.
– Навчання майбутніх соціальних працівників здійснюватиметься за спеціалізацією “Практична психологія”. Це розширить можливість працевлаштування випускників, їх конкурентоспроможність на ринку праці, – вважає декан факультету Оксана Кравченко.
– Важливим у процесі формування професійної компетентності майбутніх соціальних працівників буде практика. Проводитиметься вона в центрах соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, управліннях праці та соціального захисту населення, спеціалізованих соціальних службах, у реабілітаційних центрах, дитячих притулках, інтернатах, інших закладах соціальної сфери, – підкреслюють викладачі.
Зможуть студенти поглибити знання й за кордоном. Університет має міжнародні зв’язки. Із наступного навчального року в рамках реалізації угоди між УДПУ і Вищою міжнародною школою в Плоцьку (Польща) студенти факультету здобуватимуть європейський рівень магістра за спеціальністю “Управління закладами соціальної сфери”. Нові перспективи для навчання за кордоном відкрила і участь університету в міжнародному консорціумі. Він об’єднує понад 20 провідних вишів Європейського Союзу та сусідніх країн. Кращі студенти зможуть вивчитися на бакалавра чи магістра в університетах-учасниках консорціуму з Польщі, Франції, Італії, Іспанії та інших країн.
Марія МАЛИНОВСЬКА
Будьте чемні