сміла

15 жовтня в м. Сміла відбулося виїзне засідання комісії облдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших соціальних виплат. Окрім місцевих членів комісії, на засіданні були присутні заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олег Шимчук та начальник відділу з питань оплати праці Департаменту Ольга Сіденко.

Як відзначив Олег Шимчук, необхідність проведення виїзного засідання комісії викликана значним збільшенням заборгованості із заробітної плати в м. Сміла. Тільки на економічно активні підприємства міста припадає 42 % боргу всіх діючих виробництв області.

– Ситуація складана і потребує негайного втручання. Сміла з суми боргу буквально за один місяць наздогнала м. Черкаси. Найбільша заборгованість – на Смілянській філії ТОВ «Еліт» (2,5 мільйона гривень) та ПАТ «НВП Смілянський електромеханічний завод» (1,7 млн грн.). Викликає занепокоєння і ситуація на таких комунальних підприємствах, як СКП «Комунальник» та СКП «Наш Дім», – повідомив заступник директора Департаменту.

У свою чергу, головуючий на засіданні перший заступник міського голови Юрій Студанс відзначив необхідність виваженого підходу та детального розгляду кожної справи.

– Ситуація з комунальними підприємствами дійсно дуже непроста. Ми маємо уважно вивчити всі моменти і зробити все можливе, щоб не допустити їх закриття. Мене як представника міської влади турбує, чи є місто охайним та прибраним. На жаль, якщо закриється той же СКП «Комунальник», зробити це буде нікому, – висловив занепокоєння Юрій Студанс.

Одним із шляхів вирішення питання заборгованості на таких підприємствах члени комісії бачать у нарощуванні прибутків шляхом розширення клієнтської бази – укладенням нових договорів із приватним сектором та мешканцями багатоквартирних будинків.

На засіданні була озвучена проблема втрати ринків збуту та зменшення, у зв’язку зі складною економічною ситуацією в країні, замовлень на смілянських підприємствах. Зокрема, з цим зіткнулися ПАТ «НВП «СЕМЗ» та Смілянська філія ТОВ «Еліт». Наразі організації налагоджують роботу зі збуту продукції на внутрішні ринки України.

Попри явно складну ситуацію на підприємствах представники Департаменту порадили при першому ж надходженні коштів погасити заборгованість із зарплати.

– Якщо не простежуватиметься динаміка у зменшенні суми боргу, то справи будуть передані до прокуратури, – попередив Олег Шимчук.

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.