На сьогоднішній день влада в Україні є надзвичайно централізованою. Це спричиняє низку негативних аспектів: влада сконцентрована в одній інституції, відбувається максимальна передача фінансів «нагору» з подальшим перерозподілом у «ручному» режимі.
Партія розвитку України наголошує на тому, аби громади отримали широкі повноваження з питань розвитку своїх територій. Держава зобов’язана забезпечити невід’ємне право кожного зміцнити свій вплив на процеси управління та державотворення.
Команда розвитку наполягає на повному забезпеченні фінансової спроможності органів місцевого самоврядування, надання їм самостійності та можливості без посередництва центральної влади розпоряджатися коштами місцевих бюджетів, землею громади та її комунальним майном. Громади повинні, нарешті, отримати право колективно вирішувати питання місцевого значення.
Нова реформа місцевого самоврядування закріплює право місцевих бюджетів на частину податків: податок на доходи фізичних осіб (до 25%), частину податку на прибуток підприємств (від 10% до 25%), екологічний податок (частково), єдиний податок (повністю), земельний податок (повністю). Крім того, держава обіцяє повне фінансове забезпечення делегованих повноважень без відволікання власних доходів. Наскільки ці обіцянки буде підкріплено реальними грошима, на сьогодні сказати важко, адже в умовах економічної кризи та шалених витрат на ведення АТО, державна казна є спустошена. І чи вистачить державі грошей на фінансування дотаційних сільських громад, які подекуди на 90% утримуються за рахунок коштів Держбюджету.
“Не треба боятися передати частину повноважень місцевому самоврядуванню. Але … необхідно провести реформу децентралізації. Голови місцевих рад Канівського району про це говорять, і про передачу місцевому самоврядуванню еквівалентних фінансових джерел, без яких вони просто займаються пасивною реалізацією політики центральної влади. Всі розуміємо, що корумпованість чиновництва, брак ресурсів, розрив у розвитку між регіонами – це реальна перепона на шляху реформування, але стояти на місці, не розвиватися не можна. Ефективне місцеве самоврядування є найважливішим засобом до гармонійного національного розвитку,” – говорить Лариса Некраса, голова депутатської фракції Партії розвитку України в Канівській районній раді.
“Тільки зміни регіональної політики держави можуть стати рушійною силою децентралізації України. Влада повинна зробити усе, аби відмовитися від неефективної політики нерівномірного перерозподілу. Держава має сприяти ініціативному саморозвитку кожної області та Черкащини зокрема,” – підсумовує Наталія Косенко, член ініціативної групи Партії розвитку України в Смілянському районі.
Приємно усвідомлювати, що серед наших громад є люди готові взяти на себе політичну відповідальність за прийняті рішення, адже децентралізація передбачає не тільки розширення повноважень але й посилення контролю за виконанням волі виборців
Нарешті владі стало зрозуміло, що пора віддати фінансові важелі органам місцевого самоврядування. Адже звідки органам центральної влади знати що саме потрібно відремонтувати, купити в селі , районі, обласному центрі. Повністю підтримую!!!