Підвищення мінімальної заробітної плати змушує вищі навчальні заклади йти на деякі непопулярні кроки. Якими саме будуть ці кроки та чого у зв’язку з цим очікувати студентам, у студії «Вичерпно» розповів перший проректор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Василь Мойсієнко, — пише сайт “ВиЧЕрпно”.
– Заклади медицини, освіти стали заручниками підвищення мінімальної заробітної плати до 3200. Якщо ми візьмемо зараз заробітну плату прибиральниці 3200 плюс додатково 10% за прибирання туалетів, то це майже заробітна плата старшого викладача, а якщо у неї ще якісь там додаткові площі, то це заробітна плата доцента, — розповів пан Василь.
За його словами, Міністерство освіти розраховувало, що це підвищення ВНЗ візьмуть на себе через використання спеціального фонду.
– А які джерела поповнення спеціального фонду? Це плата за навчання й інші послуги, які передбачені постановою Кабміну. Зрозуміло, що нам доведеться індексувати вартість навчання на розмір офіційного індексу, який визначений за попередній рік, Уряд визначив 12,4. Зрозуміло, що із зростанням комунальних послуг зростає і вартість проживання в гуртожитку. Але цей відсоток лімітований, вартість проживання не повинна становити більше 40% від стипендії. Тобто, стипендія зросла, потенційно може зрости і вартість проживання. Про це попереджали Уряд освітні експерти, — наголосив Василь Миколайович.
У ЧНУ вирішили піти трохи іншим шляхом і проаналізувати штатний розпис, які структурні підрозділи можна оптимізувати. Адже, за його словами, вони не можуть перекласти все на плечі студентів.
– Якщо ми говоримо про ту ж наукову бібліотеку: зараз змінюються джерела отримання знань. Класична робота з книгою відходить на другий план, тому немає сенсу утримувати 60 бібліотекарів. Те ж саме із обслуговуючим персоналом, — відзначив перший проректор.
Одним із джерел наповнення спеціального фонду університету він назвав іноземних студентів, вартість навчання для яких в 3-5 разів вища, ніж для громадян країни.
Будьте чемні