ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» та ГО «Академія стратегічних досліджень» в рамках ініціативи Асоціації регіональних аналітичних центрів (АРАЦ), підтриманої Регіональним представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі, мають честь презентувати перший номер інформаційно-аналітичного щорічника «Регіони України». Про це повідомила Любов Ропало, виконавчий директор ГО «Академія стратегічних досліджень»
Організації мали на меті підготувати аналітичний продукт, який би відображав соціально-економічні та політичні особливості і динаміку регіонального розвитку. Особливість збірки в тому, що авторами статей є незалежні регіональні експерти, а викладені матеріали – альтернативний до офіційного погляд на регіональний розвиток України. Тезисне подання інформації за єдиною структурою дозволяє проводити порівняння регіонів та стане основою подальшого аналізу динаміки регіональних процесів. Для написання матеріалів використовувалися відкриті джерела інформації. Моніторилися суспільно-політичні та соціально-економічні процеси в областях, а також активність громадянського суспільства та медіа.
Зокрема, наші напрацювання засвідчили, що в цілому по регіонах України у 2014 році модеруючими чинниками розвитку подій постали перемога «Революції Гідності» та російська агресія. Відбулась кардинальна зміна балансу політичних сил в усіх областях: Партія регіонів втратила вплив на органи місцевої влади. Більшість регіональнихк
Зокрема, в Черкаській області відлуння подій Майдану та попередня жорстка політика голови ОДА, «регіонала»і найближчого соратника В. Януковича Сергія Тулуба призвели до зростання на Черкащині впливу з боку «Батьківщини», «Свободи», «УДАРу» і таких народних депутатів – вихідців з регіону, як Микола Томенко, Леонід Даценко. Відносно останнього, наступний період показав, що це було тимчасово, тобто в 2015 році суб’єкти впливу дещо змінились. Після позачергових президентських виборів активізувався і «Народний Фронт». Поряд з тим колишні «регіонали»
Особливо хотілося б підкреслити, що «Регіони України» – це продукт, який ми плануємо готувати щорічно. Тож з наступних номерів з’явиться можливість оцінювати не тільки ситуацію в регіонах, але і її динамку.
Любов Ропало, виконавчий директор ГО «Академія стратегічних досліджень»
Довідково
Асоціація регіональних аналітичних центрів (АРАЦ) – це ініціативна група організацій громадянського суспільства аналітичного спрямування, які поділяють ідеологію впровадження ефективної місцевої та державної публічної політики, працюють задля формування суспільного запиту на результати досліджень з широкого кола економічних, соціальних, політичних питань, сприяння їх втіленню, а також створення клімату для консолідованої та усвідомленої підтримки економічного та суспільно-політичного розвитку України. Ініціатором створення та лідерською організацією АРАЦ є Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень (www.PFIRS.org). Членами Асоціації можуть бути як громадські організації, так і окремі експерти. Асоціація діє з 2013 року, має мережу партнерських організацій та експертів в усіх областях України. Для реалізації своїх ініціатив АРАЦ залучає кошти низки донорських організацій, зокрема, ЄС, NED, DESPRO, МФ «Відродження», Фонд ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі.
Будьте чемні