Де зберігати гроші: в банці чи в банку – одвічна дилема українців. Далеко не кожен довіряє депозитам і воліє не віддавати свої заощадження під банківський контроль. Проте, значна частина населення вже звикла до системи накопичень і кладе на депозит досить кругленькі суми. Скільки ж грошей на рахунках черкасців і чи можна назвати Черкаську область однією з найбагатших в Україні?
Про це повідомляє кореспондент Муніципального інформаційного агентства “Черкаси”.
Населення як і раніше не поспішає нести заощадження в банки: за інформацією Національного банку України, обсяг депозитів за вересень зріс лише на 1,02 % (близько 423 млрд. гривень). Рекордний показник цього року був зафіксований у червні і склав 3 %.
За результатами дослідження Незалежної асоціації банків, українці досить нерівномірно кладуть гроші на депозит. Лише на столицю і область припадає 34% всіх внесків населення, а на столичний регіон разом із Дніпропетровщиною та Донеччиною – 52,5%. Та є в Україні й порівняно «бідні» області, це стосується, здебільшого, західних регіонів: одразу в 11 областях середня сума внесків не досягає навіть 5 тисяч гривень. Черкащина займає позицію «золотої середин» – на кожного жителя області припадає 5735 гривень.
– За інформацією Головного управління статистики у Черкаській області, станом на перше липня поточного року, чисельність наявного населення області становила 1 264,9 тис. осіб. Залишки депозитів фізичних осіб, залучених відокремленими підрозділами банків, що функціонують в регіоні, склали 7 254 499,2 тис. гривень. Відсоток внесків постійно зростає, з кожним місяцем і кожним роком. Населення віддає перевагу збереженню заощаджень у національній валюті, – інформує прес-служба Управління Національного банку України в Черкаській області.
Фінансисти запевняють, що кияни ще довго будуть лідирувати за частиною накопичень. Проте, за умови стрімкого розвитку промисловості та сфери послуг у регіонах, віддалених від міст-мільйонерів, середня сума внесків у них може зрости. Звісно, на збільшення чи зменшення накопичень серйозно впливає економічна та політична ситуація в країні, тобто прийняття нових законодавчих рішень, чи підвищення тарифів на послуги. Прослідковується зростання внесків на депозит на початку місяця і зменшення наприкінці.
Для збільшення обсягів внесків банки пропонують своїм клієнтам спеціальні програми, розроблені для окремих категорій населення.
– Наприклад, спецумови вкладень можуть пропонуватися для моряків у портових містах або окремі накопичувальні програми для трудових мігрантів у західних регіонах, – говорить головний економіст відділу технології та розвитку продуктів роздрібного бізнесу «Банку Національний кредит» Кирило Голоденко.
За словами банкірів, до кінця року число таких програм збільшиться. Їх визначають підрозділи банків за внутрішніми правилами, що затверджуються банками-юридичними особами.
Вікторія ПОЖАР, МІА “Черкаси”
Будьте чемні