Нота «До»

Тільки лінивий не говорив про економічні новації влади на 2017 рік.

Висновок : я лінивий, якщо до цих пір не говорив про це.

Тож бо, вставлю і свої 5 копійок.

І так. Щодо «мінімалки»  у 3200 грн.

Чого прагне Влада, запроваджуючи різке, понад у 2 рази, збільшення мінімальної заробітної плати? Чого у цій позиції більше: добрих намірів чи лукавства?

І так.

Деякі цифри.

Середньомісячна заробітна плата за 2015 рік в Україні складала  4 195 грн.

Мінімальна зарплата у 2015 році до вересня – 1218 грн.

Питання: ЧИ хтось вірить що загальний по країні рівень зарплати зросте прямопропорційно  МЗП ( у 3.4 рази у порівнянні до 1218 грн) та складе 14 448 грн ?

Судячи з усього, з чогось таки потрібно починати. І депутати ВР відважно спробували із себе.

Та це інша історія.

Скоріш за все, різкого збільшення середньомісячної заробітної плати у 2017 році не відбудеться.

За прогнозом очікуємо середню заробітну плату на рівні 5575 грн .

http://sylnaukraina.com.ua/finansy/zarplata/yakoyu-bude-serednya-zarplata-v-ukraїni-v-2017-roci.html

При цьому надзвичайно «Гарячі голови» , але, маємо враховувати, що це Урядово-Високопосадові Голови, прям таки пророкують подальший зріст мінімалки і до 7.5 тис грн(!!!) А на це слід звертати УВАГУ! http://espreso.tv/news/2016/10/27/u_2017_roci_minimalna_zarplata_zroste_do_7_5_tys_grn_nasirov

Цілком прогнозовано, що зарплати, які більші за мінімальні, частково заморозять, скасують надбавки та доплати різного роду, багатьох працюючих звільнять ( скоротять, або «переведуть у тінь. Та зросте не добробут населення. Просто цей рівень підтягнуть окремі надвисокооплачувані «верстви населення». Хоча б ті, у кого посадові оклади по 320 000 грнJ

http://www.uspa.gov.ua/pres-tsentr/novini/novini-ampu/15002-shtatnoe-raspisanie-rukovodstva-ampu-utverzhdeno-ministrom-infrastruktury

Пенсійний фонд констатує перебування на обліку 12,2 млн пенсіонерів.

І , на превеликий жаль, ця частина нашого народу, стане ще біднішою.

Очевидним є ймовірність суттєвих інфляційних процесів у країні. І це тільки за внутрішніми чинниками економіки України. ( Про зовнішні загрози нової, надпотужної світової фінансової кризи в прогнозах влади на стан нашої економіки у 2017 році навіть не йдеться. І це вірно: а що про це гадати, якщо проти «світового Цунамі» ми безпорадні. Та передбачувати багато що мали б).

Так от, щодо інфляційних процесів, ВР попереджає навіть Рахункова Палата, вважаючи проект бюджету на 2017 рік надзвичайно оптимістичним ( і звідки цей оптимізм? Ми що – всіх і все перемогли?): «Доходи державного бюджету на 2017 рік у законопроекті пропонується встановити в сумі 706 млрд, що можливе за рахунок надпрогнозованого зростання цін і девальвації гривні».

https://feao.org.ua/wp-content/uploads/2016/12/FEAO_Vysnovky_rahunkovoi_palaty.pdf

Щодо гривні, окрема історія. Існують «сміливі» не оптимістичні прогнози про курс вже в 2017 році від 30 до 60 грн за дол США ( на відміну від урядового прогнозу 27,4 грн). Але це також окрема історія.

А от щодо пенсіонерів, то їм особливого зросту пенсій ніхто не обіцяє.

Навпаки: у Пенсійному Фонді – просто «чорна діра» у 150 млрд грн : здачі вже немає чим видавати.

http://www.akcent.org.ua/u-pensijnomu-fondi-dira-u-150-mil-yardiv-grojsman/

Своїх коштів у Пенсійного Фонду не має.

Потрібно брати із бюджету.

А в бюджет кошти мають надходити не від «друкарської машинки», а з «відрахувань  від здобутків економіки».

На 2017 рік заплановано валовий внутрішній продукт у розмірі 2 584,9 млрд. грн.

При цьому, кількість економічно активного населення з 19.3 млн. грн, станом на 2013 рік, вже скоротилася на початок 2016 року до 16.2 млн . чол.

«Економічно активних» зайнятих осіб на початок 2016 року було  16.2 млн.чол.

Не має сумнівів, що «активність» працювати в неньці – Україні різко спадає після «передноворічних подарунків», на кшталт: «усім ФОП низький старт на закриття/ліквідацію», або «хто не встиг» – карається на 704 грн у місяць. Але це, знову ж таки, окрема історія ( чи то «нота» у нашій мелодії), та і без цього очевидним є те, що на початок 2017 року кількість  «економічно активних» в Україні буде не більше 16 млн чоловік.

Точніше- тих, хто залишились в Україні.

За офіційними даними – понад 5 млн українців, а за неофіційними- з 8 млн українців – вже є «заробітчанами» за межами України, та створюють свій реальний «другий», нечиновницький бюджет України.

Тільки   через банківські рахунки та міжнародні платіжні системи у 2015 році в Україну надійшло від приватних осіб понад 5.2 млрд доларів.

Це більше ніж «гарантій Урядів» світових лідерів та МВФ, які за рік надаються Україні. При цьому –від заробітчан ніяких застережень, щодо «закручування гайок у національному законодавстві».

Отже, дохід в 706 млрд грн в Україні мають створювати ті, хто поки що залишився.

Особисто у мене іноді виникає враження, що держслужбовці різного роду дійсно вважають, що дохід створюють саме вони(!) ( Але і це також інша історіяJ).

Так от, 16,2 млн працюючих ( не розподіляємо на держслужбовців на підприємців)  мають створити дохід у розмірі 706 млрд.грн. 

Номінальний обсяг ВВП у розрахунку на 1 особу ( а нас , станом на січень 2016 року вже 42,7 млн українців) має складати 60 536 грн.

ТОБ-ТО: ВВП в місяць із розрахунку на 1 особу складає 5044 грн.   При цьому прошу врахувати: це не «Дохід» , це, «валовий продукт». Тоб –то – «оборот».

Та і без цього: маємо прогноз по середній зарплаті – 5 575 грн + ЄСВ в 1 226 грн. А це означає, що  у  валовому продукті на 1 чоловіка 1маємо 6 801 грн навантаження тільки в частині заробітної плати!!!

Тоб-то, версія про  те, що  заплановане підвищення МЗП до 3200 призведе до зросту соціальних стандартів, має ознаки «фейка» ( вже не говоримо про анонсоване Насіровим зростання МЗП у 2017 році до 7500 грн…).

Ок. Більш «коректним» було б врахувати, що із 42.7 млн українців – 12.2 млн – пенсіонери. Будемо «економити на них»…Середня ж пенсія в Україні на 2017 рік складає 1745 грн…

Ще є «Ресурси» переоцінки розрахунку: немовлята, діти, інваліди…

Можливо, влада  і на них розраховує у досягненні «економічного чуда»…

 

Разом з тим, що є очевидним:

  • Підвищення МЗП навіть до 3 200 грн «обрубає» чисельну когорту бажаючих отримати «субсидії» на комунальні послуги, а анонсований Насіровим зріст МЗП до 7500 – черги на «субсидії» взагалі її «обнулить»? (Для довідки – Загальна сума призначених субсидій у січні–грудні 2015р. становила 2346,0 млн.грн. Чи не резерв для «оптимізації показників для МВФ?)
  • Мінімальна заробітна плата носить функцію не «соціального стандарту» , а «карально – адміністративного» показника впливу на бізнес, через прив’язку до рівня МЗП розмірів відповідальності при адмініструванні податків, за нормами судочинства, тощо.

 

Висновок: класично констатувати – «развєли как котят» – мабуть недоречно. Але образливо. Швидко втікти від цього «бєзпрєдєлу» мають можливість далеко не всі. ТА і не має бажання «тікати». А , отже, нам з цим жити.

І про це- в наступних наших «Нотах».

Нота «До»

І , приємного перегляду: «Йолка1»

Валерій Макеєв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

загрузка...

Автор статті

Валерій Макеєв

адвокат, правозахисник, письменник, волонтер, член виконкому Черкаської міськради на громадських засадах

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.