Від життєздатної ОТГ, що має утворитися на базі Шевченкового Звенигородського району, місцеві амбіційні владці намагаються «відірвати» шматок для створення ще однієї ОТГ – Моринської.

– Звичайно, об’єднання громад є добровільним процесом, проте, у випадку саме цієї громади, створення Шевченківської ОТГ обернеться найбільшою користю для громади, – констатує радник із децентралізації Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, Сергій Гончар. – Адже головною метою реформи є її користь для людей. У випадку створення не однієї, а двох громад, усі кошти йтимуть лише на утримання апарату 2 селищних рад. Навіщо потрібна така реформа?.. У випадку створення Шевченківської громади – до якої увійдуть Шевченкове, Будища, Моринці, Пединівка, Боровиківка, Тарасівка – вона отримає найбільша можливості для свого розвитку і зростання добробуту її мешканців. Ми побували на громадських слуханнях усіх цих сіл і намагалися «достукатися» до людей. Загалом, навколишні мешканці підтримують ідею об’єднання навколо Шевченкового – крім Моринців, де представники  орендаря місцевих земель намагаються ініціювати створення окремої громади, а тому блокують входження с. Моринці до складу Шевченківської ОТГ. Хоча цю громаду  все одно буде створено. Шкода лише буде ресурсів, які громада може втратити через це затягування процесу об’єднання.

– Сьогодні саме до Шевченкового звозять школярів та дитсадківців навколишні села. Школа (що днями отримала статус опорної), коледж та НВК з дитсадком – це біля тисячі дітей, за якими майбутнє громади.  І всі вони навчаються у Шевченковому, що розташоване у оптимальній досяжності від усіх навколишніх сіл. У Шевченковому знаходиться лікарня, що обслуговує довколишніх мешканців, Будинок культури з діючими колективами, що перемагають на всеукраїнських заходах –  та інші, важливі для людей, інфраструктурні об’єкти, – зазначає селищний голова Шевченкового Сергій Смалько. – Зрештою, обрахунки показали, що, при об’єднанні у Шевченківську ОТГ, на її розвиток щороку припадатиме понад 5 мільйонів гривень.  Ми не повинні і далі втрачати шанси і можливості, які відкриє для нас це об’єднання. Адже, передовсім, ми хочемо об’єднатися для успішного господарювання і процвітання нашої громади.

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.