foto1

По допомогу до черкаського осередку ГО «ВО «Автомайдан» звернувся колектив черкаського пологового будинку №2, що хоче від’єднатися від міського «Центру матері та дитини».

 

– П’ять років нас лихоманить – від того часу, коли обидва пологових будинки міста об’єднали у  «Центр матері та дитини», – констатує голова ініціативної групи лікарів черкаського пологового будинку №2 Олександр Орлов. – Якісне обладнання, фінансування і перспективи розвитку – усе це є  у пологового будинку №1. У нас же – хронічна нестача коштів, старе обладнання без перспективи придбання сучаснішого, панцирні ліжка для наших породіль без перспективи придбання нових, ями на території, які заледве долають машини «Швидкої допомоги», необхідність постійно  їздити до першого пологового будинку за банальною печаткою на документ або підписом головного лікаря. І ще постійні розмови про наше закриття – під приводом зменшення народжуваності у м. Черкаси (хоча всі ми знаємо, якою кризою нині обернулося закриття під подібним приводом дитсадків). Якщо раніше ми хотіли лише, щоб нас не закривали, то тепер хочемо від’єднатися від міського «Центру матері та дитини». І таким чином отримати перспективи для розвитку – і фінансування для цього. Незважаючи на регулярні запевнення у рівноцінному із пологовим будинком №1 фінансуванні, у протилежному може переконатися будь-який відвідувач нашого закладу. У нас є бачення розвитку, ми плануємо залучати спонсорів, обновити базу і впровадити більш сучасні методи допомоги нашим пацієнткам.  Тим більше що їх число постійно зростає – якщо торік за 11 місяців було проведено 829 гінекологічних операцій, то нині – 1013. І сьогодні ми маємо півторамісячну чергу на гінекологічні операції…

Ми повідомили про свій намір від’єднатися керівництво міста – і чекаємо розгляду нашого питання на наступній сесії черкаської міської ради. У іншому випадку – готові вивести під міську раду 300 співробітників  пологового будинку.

foto2

– Міська влада не просто позбавляє цих людей можливості якісно виконувати свою роботу – від їх дій залежить життя і здоров’я черкащан  як нинішніх, так і майбутніх –  і ми плануємо допомогти їм відстояти свої права, – зазначив керівник черкаського осередку ГО «ВО «Автомайдан-Черкаси» Сергій Яковенко. – Ми побували на загальних зборах колективу  черкаського пологового будинку №2, де десятки людей розповіли про численні проблеми, показали   умови, у яких їм доводиться працювати. На жаль, керівники міста та медичної галузі, не приділяють достатньої уваги наростаючій проблемі та, зокрема, сам Стадник Олег Михайлович не поспішає відвідати другий пологовий будинок, незважаючи на те, що лікарі їх дуже давно і наполегливо запрошують. І у колективу закладу, і у нас виникають підозри, що під виглядом реформ у медичній галузі та, так званої, оптимізації,  міська влада просто хоче закрити другий пологовий будинок, бо комусь дуже сподобався ласий шматок комунальної власності у вигляді великої ділянки землі та приміщення лікарні. Наразі ми вивчаємо це питання, спрямовуємо ряд запитів до міської влади – та за необхідності готові вже сьогодні стояти поряд із лікарями на мітингах під вікнами влади – черкаський осередок ГО «ВО «Автомайдан» збирається  надати лікарям усю можливу допомогу у вирішенні проблеми.

foto-3

загрузка...

Автор статті

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.