Сергій Рубан, керівник секретаріату Черкаської територіальної організації партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”:
Пожежа у Василькові – це найбільша пожежа в історії України. Утім, не варто панікувати – зараз дуже важлива взаємна підтримка між людьми і підтримка влади, яка намагається впоратись із несподіваною проблемою.
Президент Порошенко наказав створити оперативний штаб ліквідації наслідків аварії. Ще до обіду на місці пожежі вже були секретар РНБО Олександр Турчинов і міністр МВС Арсен Аваков.
З причинами аварії буде розбиратися слідство, але вже напрошуються кілька рішень уряду:
1. Необхідно зупинити мораторій на перевірки контролюючих органів для стратегічних та небезпечних об’єктів;
2. Потрібно перевірити, хто погоджував розташування вогненебезпечної нафтобази біля військової частини, та перевірити, чи немає подібного розташування по всій країні.
Нафтобаза, що загорілася, належить компанії БРСМ. За даними ЗМІ нафтова компанія БРСМ належить екс-міністру екології Едуарду Ставицькому, що перебуває в бігах за кордоном. Як повідомляв Арсен Аваков 22 березня минулого року, у ході проведених обшуків у приватному приміщенні екс-міністра вилучено: 4,8 мільйони доларів готівкою; золоті злитки загальною вагою 42 кг; наручні дорогі годинники відомих світових брендів; велика кількість виробів з дорогоцінних металів; коробочки з каменями, схожими на діаманти; безліч документів на нерухомість.
Нафтобаза збудована з порушенням затверджених норм пожежної безпеки для таких об’єктів за часів Януковича.
Довкола нафтобази не зроблено захисного земляного валу, який дозволяє залити піною пожежу. На нафтобазі не виявилось достатньо потужного піноутворювача. Пожежників викликали через півтори години після загоряння.
Відповідальність за загибель пожежників лежить на їхніх керівниках, які виявились не готовими гасити пожежу такого рівня, не мали піни, не відвели вчасно людей через загрозу вибуху.
Неприпустимими є політичні спекуляції на тлі техногенної катастрофи, яка ще не завершилася. Всі винні будуть покарані після того, як пожежу погасять і проведуть розслідування.
Зовсім недавно, 10 жовтня 2010 року південніше Будапешту відбулась жахлива аварії на хімічному заводі в Угорщині. Незважаючи на катастрофічні наслідки для екології та сільського господарства, угорці показали високий рівень взаємопідтримки перед лицем біди.
Українцям слід взяти приклад з угорців, які пройшли набагато більше випробування, допомагаючи одне одному і уряду подолати наслідки техногенної та екологічної катастрофи.
Будьте чемні