У нелегкий для країни час Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області намагається утримувати стабільність, і за 8 місяців нинішнього року ситуація була цілком контрольованою, інформують у прес-службі Черкаської ОДА.
Пенсії та інші соціальні виплати надходили на рахунки громадян вчасно та в повному обсязі. Про це повідомила начальник Головного управління Світлана Зінник на координаційній нараді в облдержадміністрації:
– Ми розуміємо, що пенсія є фактично єдиним джерелом доходів людей похилого віку, інвалідів та інших незахищених категорій громадян, – наголосила Світлана Миколаївна. – І власними коштами збираємо 1 млрд 867 млн грн., що становить 102 % від завдань, які ставить перед нами Пенсійний фонд. Дотація з державного бюджету – лише близько 1,2 млн грн.
Це при тому, що, за статистикою, один працівник в області утримує 1,5 пенсіонера: на 1 серпня зареєстровано 421 тис. пенсіонерів при середньооблікової чисельності працюючих – 271 821.
Між тим, пенсійна виплата розміром 949 грн., яку отримують 8 % стареньких, і навіть 1 200 грн., що є сумою державної підтримки більшості пенсіонерів Черкащини (69 %), не дає можливості цим громадянам задовольнити найнеобхідніші життєві потреби. За оцінкою посадовця, склалася ситуація, коли, з одного боку, існує очевидна бідність старшого покоління, а з іншого – дефіцит пенсійних коштів не дозволяє поліпшити якість їх життя.
Якщо середній розмір пенсії в Україні – 1 560 грн., то на Черкащині – 1 346 грн.. Хоча є в області і особи, чиї пенсійні статки перевищують 10 тис. грн. Станом на 1 липня їх зареєстровано 83.
Проте все ж таки відбувається повільна індексація пенсії. Так, загальна сума пенсійних видатків протягом 7 місяців цього року збільшилася на 170 млн грн. порівняно з минулим роком. Перераховано 4 тис. пенсій.
– У травні з подорожчанням цін на товари і послуги внаслідок зростання індексації інфляції значно збільшилося коло пенсій, які підлягають перерахунку, і якщо в квітні ми заплатили 422 тис. грн. індексації 5 667 особам, то в липні вже охопили індексацією 82 тис. пенсіонерів і додатково заплатили 8 млн 450 тис. грн., – зауважила Світлана Зінник.
Завдання накопичення пенсійного бюджету є сьогодні найголовнішим для черкаських працівників Пенсійного фонду. Адже до загального числа пенсіонерів області додалися ще і переселенці зі Східних регіонів країни. На сьогодні їх 1 714 осіб. Потреба в додаткових коштах наразі складає більше 2 млн грн. тільки для цієї категорії пенсіонерів.
Будьте чемні