Чому в області такі погані дороги і що слід зробити, аби їх, зрештою, відремонтувати, вирішували 4 серпня учасники круглого столу в облдержадміністрації.
Про це йдеться у повідомленні громадської організації “Асоціація громадських ініціатив “Місто на “Че”.
На заході були присутні представники обласної ради, служби автомобільних доріг, ДП “Черкаський облавтодор”, представники громадськості. На обговорені були порушенні актуальні питання сьогодення стосовно жахливого стану черкаських доріг. До основних причини руйнування доріг відносять недостатнє фінансування ремонту доріг; пересування дорогами області вантажних автомобілів, які значно перевищують допустиму вагу, що призводить до значно швидшого руйнування доріг; низька якість виконання робіт, зокрема непрофесійне виконання робіт обладнанням і методами, які вже давно застаріли.
На думку громадської організації “Асоціація громадських ініціатив “Місто на “Че”, окрім зазначених складнощів, все ж основна проблема полягає в пануючій системі. “На сьогодні держава фактично сама є і замовником, і виконавцем, і контролером. Така система була ефективною ще за радянських часів, а за останні 23 роки вона фактично знищила дороги на Черкащині, – вважає Ярослав Лавров, голова координаційної ради організації. – Окремо хотілося б зазначити, що ДП “Черкаський облавтодор” на сьогодні фактично є деструктивною силою, і на нашу думку, його варто усунути з ринку виконання ремонту доріг з подальшою ліквідацією”.
Після тривалої дискусії учасники круглого столу вирішили залучити громадськість до контролю якості виконання робіт. Також присутні досягли згоди, що перед центральними органами влади необхідно порушити питання щодо зміни самої системи, оскільки держава повинна залишатися лише замовником і забезпечувати ефективний контроль якості, з несенням відповідальності, за неякісний ремонт не лише фінансової, а й кримінальної.
Будьте чемні