Розвивальні іграшки необхідні дитині, аби вона мала повноцінний здоровий розвиток із перших днів життя. Однак у такому ніжному й трепетному віці ще так складно вибрати те, що справді потрібно малюкові. Консультанти магазину іграшок Besmart охоче розкажуть, які особливості розвитку новонародженого, і які іграшки актуальні для малечі до 1 року.
Які іграшки справді потрібні немовляті?
Перший місяць
Новонароджений ще тільки звикає до нового середовища, вчиться розрізняти прості форми й кольори, реагувати на звуки, фокусуватися на обличчі.
Як правило, в цей період ні малюкові, а, тим паче, молодим батькам, не до іграшок. Справді, вони поки не такі вже й потрібні, але досить бажано придбати кілька яскравих і простих за формою брязкалець, а також мобіль на ліжечко. Це допомогло б малечі швидше навчитися розрізняти форми й кольори. Наприклад, чудовим рішенням стане музичний мобіль Infantino.
2-3 місяці
Малюк вже навчився повертати голову, він починає координувати ручки та ніжки, реагує на звуки, починає проявляти інтерес до зовнішнього світу.
Вищезгадані брязкальця і мобіль у цей період вже точно потрібні. Малеча починає тягнутися до них, у неї починає з’являтися інтерес до всього, що відбувається навколо, вона вже краще розрізняє форми предметів, кольори, аби розвивати це, їй потрібно на них фокусуватися.
Надавайте перевагу простим іграшкам, з лаконічними нескладними формами і яскравими, але приємними кольорами. До речі, популярна помилка молодих батьків – різко трусити брязкальцем чи іншою іграшкою, що видає звуки, просто перед обличчям малюка. Це тільки лякає його і створює стресову ситуацію. Достатньо просто водити іграшкою з боку в бік, злегка нею побрязкуючи, слідкуйте, аби малюк звертав на неї увагу. Корисним буде також давати іграшку в руки дитині, аби в неї вироблявся хапальний рефлекс.
4-6 місяців
У малюка вже майже сформувався хапальний рефлекс, їй цікаво взяти щось до рук, потримати, відчути щось тактильно. Він уже впізнає найближче оточення, потребує спілкування.
У цей період можна придбати розвивальні іграшки для тактильного пізнання світу – невеличкі м’які іграшки, м’які кубики, прорізувачі. Також придбайте гумові іграшки для купання, аби маляті ця процедура була цікавою. Він буде їх виловлювати, тримати, роздивлятися і фокусуватися.
7-9 місяців
Дитина вже навчилася сидіти, вимовляти деякі склади, бере участь у спілкуванні, байдуже, що ще не вміє говорити, вона починає потихеньку привчається щось робити самостійно (їсти, пити, сідати на горщика тощо). Придбайте м’яку книжечку, – малюк роздивлятиметься красиві картинки, у більш старшому віці це може перейти у любов до читання. Також дуже корисними будуть музичні іграшки, це дасть змогу малюкові пізнати більшу розмаїтість звуків.
10-12 місяців
У цей період можна придбати малюкові кубики, сортер чи дуже простий конструктор. Важливо, аби ви гралися разом із ним, адже малюк потребує не стільки гри, скільки спілкування. М’ячики, ляльки, м’які звірята – ще один чудовий спосіб взаємодії.
Будьте чемні