Поява інтернету стала справжньою тихою революцією, яка до непізнаванності змінює абсолютно усі домашні гаджети. І жарти про холодильники з виходом у інтернет та праски з вай-фаєм – вже не зовсім і жарти. Оскільки технічна думка летить уперед зі швидкістю світла. І ось – майбутнє вже настало, воно вже тут. Найпершими це зрозуміли виробники «головної окраси столу» – телевізора. За останні декілька десятиліть телевізор не тільки капітально «худнув», візуально усе більше нагадуючи монітор комп’ютера, тільки значно більший за розмірами. Телевізори провідних виробників побутової техніки ще й стрімко «розумнішали». Тож нині телевізори Smart TV мають практично повний набір розважальних функцій, притаманних комп’ютеру. Передовсім, це передбачає перегляд будь-яких каналів у високій якості, а також можливість подивитися IPTV, поговорити по Skype, переглянути відео з Youtube, посерфити Інтернет, відтворити відео чи зображення із зовнішніх джерел. Отже, говорити про смерть телебачення від інтернету – ще дуже і дуже зарано. Навпаки, обидві технології і канали передачі інформації та способи проведення дозвілля взаємоінтегруються і взаємозбагачуються, переростаючи у телевізорах Smart TV у такий цікавий симбіоз.
Провідними виробниками телевізорів із доступом в Інтернет лишаються все ті ж гіганти цифрових технологій, які й досі визначали напрямки розвитку побутових пристроїв – Samsung, LG, Sony. Навіть Apple вже намагається увійти на цей ринок, розуміючи, що Smart TV – перспективна ніша для розвитку. Втім, саме Samsung, LG, Sony можуть наразі порадувати своїх прихильників досить демократичними цінами на свої прилади – LED, LCD та OLED телевізори не набагато відрізняються в ціні від своїх «нерозумних» братів. Втім, ви можете переконатися у цьому самостійно, порівнявши ціни та можливості техніки тут – http://y.ua/televizory/internettv/c10043/f=324:4067/.
Через жорстку конкуренцію кожен із провідних брендів намагається супроводити свої телевізори із доступом в Інтернет якоюсь особливою «фішкою», яка має спрацювати на лояльність споживача. Зрозумівши силу МЛМ-маркетингу і соціальних мереж, кожен із виробників телевізорів Smart TV тепер намагається створити власну соціальну мережу, заохочуючи споживачів спілкуватися одне з одним. Так, Samsung має Samsung Social TV, яка дозволяє ділитися думкою про новинки кіно, магазин Samsung Apps дозволяє вибрати різноманітні додатки. Також телевізор може ще й конвертувати звичайне двомірне зображення у 3D.
LG до всіх аналогічних функцій згадала ще й про радіо – у цих телевізорах є радіо-клієнт vTuner із величезною кількістю радіостанцій. Отож з таким телевізором навіть потреба у приймачі чи музичному центрі відпадає. Плюс – ви завжди будете в курсі, яка погода із сервісом AccuWeather.
Sony пішла своїм шляхом, японським. На пульті виведена навіть окрема кнопка, яка активує доступ до Sony Entertainment Network. Ці телевізори неначе створені для меломанів – функція TrackID дозволяє отримати всю інформацію про музичний трек під час перегляду відео.
Проте, до всього, завдяки тому ж таки Інтернету, купити телевізор Smart TV можна у Інтернет-магазині усього за пару кліків мишкою чи пару тапів по екрану планшета чи смартфона. Тут же замовити доставку у ваше місто і розрахуватися через онлайновий платіжний сервіс банку. Отож, майбутнє вже навіть ближче, аніж ви думаєте. Воно просто у вас в руках.
Будьте чемні