“Жінка Берегиня” – саме таку назву для нової серії жіночих портретів обрала відома на всю Україну художниця Тетяна Черевань.
Першими поціновувачами стали харків’яни, саме в першій столиці України відбулася прем’єрна презентація. Черкасці матимуть змогу відвідати виставку до 26 грудня, далі – Київ. Але, за словами художниці, є домовленості із львів’янами, привезти роботи просять навіть в Аргентину. А взагалі, ознайомитися із роботами мають змогу всі користувачі інтернету. Тетяна Черевань ділиться кожною роботою одразу після виконання.
Недарма презентація відбулася у музеї “Кобзаря”, адже саме в творах Шевченка жінка – уособлення сильної України, прадавніх матріархальних цінностей.
“У цих роботах люди відчувають підтримку, вони дуже сонячні. Тут ви побачите і не дуже радісні роботи, це роботи які відображають сьогодення. Але жінка завжди несе красу, я хотіла показати нашу українку сонячною, уквітчаною і мужньою. Я придумала таку техніку, бо олівець – як документ, чорно-біла фотографія, всі квіти – України, до кожної роботи підбирала окремо українські орнаменти. Все йшло від мене, від душі, як малювалось, так і виходило”, – ділиться художниця.
На створення серії Тетяну надихнула сімейна мандрівка у Карпати. Чому саме Карпати?
– Коли було дуже тяжко, я захотіла поїхати в Карпати, щоб побачити і відчути Україну. Багато людей через мене дізнаються, як гарно в нашій країні. Там я черпнула багато енергії.
Фотографії, які слугували фундаментом для робіт, надсилали з усієї України, обирати було напрочуд складно.
“Останні мої роботи – діти. Фотографій надсилали дуже багато. Знаєте, коли діти маленькі, вони всі схожі між собою. Тож доводилося шукати якусь таку рису дуже відмінну від інших. А ще погляд, в ньому дуже багато такого, що чіпляло, – ділиться секретами творої лабораторії мисткиня.
– Щодо жінок… Спочатку це були знайомі. Остання моя робота – дівчина в моїй сукні, “Молитва”. Молитва зараз потрібна, щоб щось трапилось. Знаєте як кажуть, я стала сьогодні між двома Олями, а підійшла ще третя… Раз третя, то так і має бути, моє бажання здійсниться, хочу, щоб був мир. На цьому ми не зупиняємося, я продовжую створювати нові роботи”.
Улюбленої роботи художниця не має. За її словами, вони всі дуже різні.
– Коли малювала ось цю бабусю, згадала і свою бабусю, і всіх мам. Мені надіслали три фотографії бабусь. Із одніє зв’язатися я не змогла, бо її донька знаходилась в Івано-Франківську. Взагалі, коли бачу лишефотографію, я не зрозуміла, як саме це робитиму, хотіла виставити просто світлинами. Коли побачила її наживо, поспілкувалася, це зовсім інше… Мене просили, щоб я роздрукувала історії цих людей, це дуже складна робота. Малюю я краще, ніж пишу чи розповідаю.
Зображення “Жінок Берегинь” вже знайшли своє місце на футболках (300 грн.), магнітах (10 грн.), найбільшою популярністю користується календар (100 грн.):
“Дивожна мить, коли ці зображення не лише на роботах, а й на грудях, тобто на футболках, таке цікаве відчуття”, – говорить пані Тетяна.
Усі зібрані кошти художниця обіцяє передати на допомогу дітям в Центр дитячої онкології та гематології.
Привітати Тетяну Черевань із відкриттям виставки прийшли чимало друзів, колег та прихильників, серед яких і найпалікіший прихильник творчості – син пані Тетяни.
Підтримали Тетяну Черевань дизайнер Ірина Дика та майстриня Ольга Сокуренко та долучилися до патріотичної тематики.
Ірина Дика виготовляє стильні бандани у синьо-жовтих кольорах. У свою чергу, Ольга Сокуренко презентувала дивовижні сукні, оздоблені вишивкою, та полотна живопису.
Будьте чемні