Понад 300 пропозицій та уточнень із районів та міст Черкаської області надійшло за результатами громадського обговорення проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, який ініціював Президент України.
Про це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.
Серед пропозицій жителів Черкащини – удосконалити господарське законодавство, щоб зобов’язати реєстрацію підприємств за місцем фактичного здійснення діяльності та передбачити норму щодо спрямування до бюджетів базового та районного рівнів податок на прибуток підприємств, а також відсоток акцизного збору від виробництва алкогольних напоїв в межах адміністративно-територіальної одиниці, де розташовані такі підприємства.
Основне завдання реформи самоврядування – дати можливість громадам на своїй території розпоряджатися коштами, проводити референдуми з актуальних питань життєзабезпечення. Також, громади будуть наділені правом відкликати посадових осіб.
– У цілому потрібно створити умови, за яких місцеві громади самі визначаться, які повноваження залишити за собою, а які – делегувати адміністраціям. Проте разом із повноваженнями, буде і відповідальність, зокрема й за ухвалені рішення та використання коштів, – зазначив голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Тулуб.
Нині для розв’язання низки життєво важливих проблем окремої територіальної громади, наприклад, питання водопостачання, теплозабезпечення, ремонту доріг чи освітлення вулиць, потрібно звертатися до центральних органів влади. Саме там сконцентровані усі необхідні матеріальні та фінансові ресурси. Досвід іноземних держав свідчить, що місцеві проблеми потрібно вирішувати на місцевому рівні, а на центральному рівні повинні вирішуватись проблеми, які на місцевому рівні вирішити не можна взагалі.
– Проведення реформи дозволить швидше вирішити подібні питання на місцях і розширить повноваження органів місцевого самоврядування», – наголосив Сергій Тулуб.
Будьте чемні