“Живемо за рахунок чого? Ось, по кілограму золота збираємо на дні: каблучки, браслети, сережки. У нас вже є свій ломбард, там навіть паспорт не запитують, бо знають в обличчя. Усі посміхаються, але так воно і є. Годинники не беремо; тільки дуже дорогі”, – поділився з інформаційним порталом “ІнфоМІСТ” керівник групи водолазних робіт аварійно-рятувального загону спецпризначення Андрій Власенко.
Поблизу “Пушкінського” пляжу кореспондентам вдалося “схопити” момент переодягання водолазів та спускання катеру на воду: там одне з найближчих місць, де катер можна підвезти найближе до води. Саме з цього місця має розпочатися перевірка.
За “Бочкою”, навпроти спуску з парку «Сосновий бір», уже розбили намет рятувального посту. Сьогодні зміна комунальних рятувальників у повному складі та повністю «укомплектована»: поряд стоїть човен, у ньому рятувальні жилети та круги, а у наметі – рупор, бінокль, аптечка. Хваляться, що цьогоріч для них придбали три новенькі катери, у розпорядженні – і нові біноклі.

На березі спостерігаємо за панянкою, яка вигулює собаку. Рятувальники перешіптуються: “Вигул тварин на пляжі ніби заборонений, а таблички ще нема”. Кажуть, що порушення заборон – це робота поліції. Цьогоріч рятувальники сподіваються на співпрацю із першим в Україні водним патрулем.


Поки водолази під водою, керівник Андрій Власенко розповідає, що найбільше клопоту від випускників: ” Пригадую, як обстежували “Спортохоту”. Після розважань випускників одного з вишів міста з води дістали 8 стільців та чимало бокалів, з яких вийшло б десь не менше трьох повноцінних комплектів. Мабуть, гуляли за принципом: «Бей посуду, я плачУ» (сміється). Цьогоріч теж доведеться з ночі вартувати випускників. Працювати будемо поблизу територій відомих розважальних комплексів, що на березі Дніпра.”



Після робіт черкаські пляжі отримають паспорт підводної частини. У ньому зазначають інформацію про очистку дна від предметів неприродного походження, пологе дно та виміри глибин. Далі – робота інших служб.

Будьте чемні