Депутат Черкаської міської ради, директор комунального підприємства “Дирекція парків” Олександр Радуцький не забарився із відповіддю на черговий закид міського голови Сергія Одарича. Мер, зокрема, порадив колишньому соратнику ретельно вивчити зміни до закону “Про планування і забудову територій”. Радуцький вирішив показати, що орієнтується у законі і його поправках, мов риба у воді.
Свою відповідь міському голові Радуцький розмістив на своїй сторінці у Facebook, а також у новоствореній групі “Черкаси без Одарича”.
«З 1 січня береться загальна кошторисна вартість будівництва, з неї вилучаються ціла низка затрат: придбання та оформлення земельної ділянки, демонтаж старого приміщення, вартість будівництва внутрішніх інженерних систем, системи кондиціонування, вентиляції і т.д. На те, що лишається, застосовується коефіцієнт нарахування пайової участі», – цитує Радуцький відповідь Одарича.
– Зазначу, що такі вимоги закону існують вже 13 років (!), – пише депутат. – Згідно з ст.27 Закону України від 20 квітня 2000 року №1699-III «Про планування і забудову територій» було визначено, що величина пайової участі (внеску) замовника у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування, відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі (внеску) замовника від загальної кошторисної вартості будівництва (реконструкції) об’єкта містобудування, визначеної згідно з державними будівельними нормами, без урахування витрат із придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішньо- та позамайданчикових інженерних мереж, споруд і транспортних комунікацій.
Що ж стосується новацій у законодавстві стосовно пайової участі, які набули чинності з 1 січня 2013 року, то їх дві: ч.3 та ч.9 ст.40 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», в яких зазначено, що пайова участь має бути сплачена повністю до прийняття об’єкту в експлуатацію.
Міський голова 4 квітня 2013 року (на своїй сторінці ФБ) повідомив, що платіж з пайової участі (навіть у тому розмірі , який озвучено) надійшов до міського бюджету 3 квітня 2013 року. А сертифікат про введення ТРЦ «Любава» в експлуатацію видано 22 березня 2013 року.
Таким чином, обовязковий платіж у встановлений законом термін не було здійснено, що, на мою думку, надає право обраховувати вартість будівництва з урахуванням його опосередкованої вартості. Для Черкас розмір опосередкованої вартості будівництва нерухомості – близько 5 000 грн. за 1 м2. Площа забудови ТРЦ «Любава» – 26 000 м2. Тобто вартість будівництва «за нормами»: приблизно 130 млн. грн. 10% від зазначеної суми – 13 млн. грн.
У матеріалі зазначено: «За його словами, загальна кошторисна вартість будівництва «Любави» – 118 млн. грн.., проте після вилучення з суми низки робіт лишається лише 34 млн. грн.., з якої на розвиток міста і спрямували 10%. 840 тис. грн.. перераховано грошима у бюджет, а 2,6 млн. – вартість тих мереж, які зараз передаються місту».
Не важко порахувати, що понад 70% від вартості будівництва склало придбання земельної ділянки, прибирання території від будівель, споруд тощо. На власне ж будівництво витрачено 34 млн. грн., що у розрахунку на побудовані 26 000 кв м складає вартість будівництва трохи більше, ніж 160 доларів за 1 кв м.
Хотілося б, щоб за вказаною вартістю черкащанам почали будувати соціальне житло. Але питання кошторисної документації вже мають дослідити представники правоохоронних органів”.
Будьте чемні