За ініціативою Національного банку України, в рамках участі у Всеукраїнському тижні фінансової грамотності та Всесвітньому дні заощаджень в Україні, спільно з ПриватБанком проводиться безкоштовний семінар для всіх бажаючих мешканців міста.
Про це повідомляє прес-служба Черкаського ГРУ ПриватБанку.
31 жовтня з 10 до 12 години у приміщенні ПриватБанку за адресою вул. Байди Вишневецького, 40, відбудеться семінар фінансової грамотності, де кожен мешканець міста може отримати детальну інформацію та консультацію від спеціалістів Банку щодо навичок заощадження та управління власними фінансами та багато іншого.
Всесвітній день заощаджень відзначатиметься в Україні 31 жовтня, а Всеукраїнський тиждень фінансової грамотності розпочнеться 4 листопада цього року.
Основними завданнями Всеукраїнського тижня фінансової грамотності та Всесвітнього дня заощаджень стануть роз’яснення щодо ведення сімейного бюджету, основних принципів фінансового обліку, виховання звички до заощаджень та інвестицій, надання правдивої інформації про основні фінансові продукти, за допомогою яких можна реалізувати свої плани.
Для довідки:
Історія святкування Всесвітнього дня заощаджень розпочалася в італійському місті Мілан, коли 27 жовтня 1924 року представники ощадних банків із 29 країн зібралися на свій перший міжнародний конгрес ощадних банків (1st International Savings Bank Congress), який тривав до 31 жовтня. Саме в цей день один із його учасників – італійський професор Равізза запропонував щороку відзначати цей день як “Міжнародний день заощаджень” “на згадку про перші збори ощадних банківських інститутів усіх країн”. За задумом організаторів, цей день має бути присвячений економії у широкому розумінні цього слова – від заощадження грошей до дбайливого ставлення до часу, речей, природних ресурсів тощо, а його метою проголосили стимулювання ідеї заощадження коштів та планування витрат. Автори ідеї пропонували, щоб у цей день усі банки були відкриті і населення мало змогу переводити заощадження на свої рахунки.
У 1989 році Міжнародний день заощаджень офіційно визнаний директивою ООН.
Будьте чемні