DSC04606

Тіньова зайнятість, низький рівень заробітної плати, заборгованість із її виплати та вимушені відпустки за власний рахунок працівників бюджетних установ. Ці та інші проблеми черкаські профспілківці вчора обговорили у відвертому діалозі з обласною владою. Цю зустріч вони провели напередодні Всесвітнього дня дій за гідну працю, який відзначають 7 жовтня із 2008-ого року, – повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

– Наявні в Черкаській області проблеми відображають ті глобальні ситуації, які зараз панують в нашій державі, – зауважив голова Федерації профспілок області Петро Шевченко. – На перший план я б поставив зайнятість: так, із 1,2 мільйона населення області маємо трохи більше 200 тисяч легальних працівників, ще 50-70 тисяч фізичних осіб малого й середнього бізнесу. Виникає питання – як можна заповнити бюджети різних рівнів для забезпечення потреб пенсіонерів, дітей та соціально-незахищених верств населення?

Низка урядових ініціатив, вважає профспілковий актив краю, які були підтримані парламентом та прийняті без належного обговорення з громадою, суттєво знизила прибутки легальних працівників, пенсіонерів та студентів.

Тож, аби покращити цю ситуацію, ухвалили звернення до Президента України Петра Порошенка. Вони просять його сприяти налагодженню соціального діалогу між Урядом, роботодавцями та профспілками, а ще – укладенню нової Генеральної угоди й неухильного дотримання Конституції України та законодавства в галузі праці.

Наразі й у Черкаській області триває робота над стратегічним плануванням розвитку краю на найближчі п’ять років. Її мета, зазначив Юрій Ткаченко, збільшити рівень заробітної плати та, відповідно, створити всі необхідні умови для залучення інвестицій. “Ми маємо орієнтуватися на світові стандарти, інакше так і залишимося пострадянською країною”, – додав він та запросив долучатися до розробки Стратегії.

Тепер проблеми, озвучені під час зустрічі з владою області, вже найближчим часом місцева Федерація профспілок підніме на Всеукраїнському форумі профспілок.

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.