
6 березня Президент України Віктор Янукович провів засідання Громадської гуманітарної ради в Музеї Тараса Шевченка у Каневі. Під час засідання ради були присутні віце-прем’єр-міністр Костянтин Грищенко, міністр культури Леонід Новохатько, голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб та голова обласної ради Валерій Черняк, мер Канева Віктор Ніколенко, голова Канівської РДА Олексій Гика та директор Шевченківського національного заповідника Василь Коломієць.
Про це повідомляють в управлінні інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ Черкаської облдержадміністрації.
Президент наголосив, що відзначення 200-річчя Тараса Шевченка повинно стати не разовою акцією, а напруженою роботою з вшанування й осмислення великого спадку Кобзаря.
Він заявив: «Від того, наскільки ми якісно і змістовно наситимо програму святкування, наскільки організовано підійдемо до святкування ювілею, залежатиме не тільки моральний та інтелектуальний клімат нашого суспільства, а й зміцнюватиметься імідж Української держави в усьому світі».

Учасники засідання обговорили підготовку до відзначення ювілею Кобзаря. Глава держави звернув увагу присутніх на питаннях, пов’язаних із виконанням відповідного указу.
Президент поцікавився у членів ради, чи розпочата робота зі створення художніх фільмів про життя і творчість Тараса Шевченка, чи будуть створені цикли телерадіопередач та як просувається робота щодо внесення 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка до календарного плану пам’ятних дат ЮНЕСКО в 2014 році.
«Для нас головне, яким чином ми просуватимемо в світі та в Україні цю визначальну дату. Я підписав листи до керівництва ООН та ЮНЕСКО з проханням оголосити 2014 рік Міжнародним роком Тараса Шевченка», – сказав Президент.
Глава держави наголосив на важливості постійного контролю видання повного зібрання творів «Шевченківської енциклопедії» та перспективи розвитку Шевченківського Національного заповідника в Каневі та Національного музею імені Тараса Шевченка в Києві.
Віктор Федорович також відзначив важливість найсучаснішої інформаційної форми популяризації спадщини Шевченка. За його словами, під час відвідин Всеукраїнської виставки дитячої творчості він дізнався, що цим вже займаються учні Малої академії наук України.
«Йдеться про створення навчально-освітнього порталу «Тарас Шевченко», – сказав Віктор Янукович. За допомогою цього порталу можна віртуально відвідати будь-який музей, присвячений Тарасу Шевченку. «Я доручаю Кабінету Міністрів, Національній академії наук надати максимальне сприяння цьому важливому проекту молоді», – наголосив Президент.
Глава держави закликав Уряд активніше працювати над підготовкою до святкування 200-річчя Т.Шевченка. Всі рішення, прийняті в рамках підготовки до цієї дати, повинні бути виконані. «Мене хвилює байдужість та, яка є сьогодні в Уряді», – сказав Віктор Янукович. – Він закликав прискорювати роботу з підготовки до 200-річчя Шевченка і «не тягнути до останньої хвилини».
Віктор Янукович зазначив, що після завершення першого кварталу необхідно проаналізувати, чи закладено всі необхідні кошти для підготовки до святкування. «Я переконаний, що у нас вистачить часу, щоб ми все зробили на найвищому рівні», – сказав Президент.
Він також наголосив на необхідності створення музею Кирило-Мефодіївського товариства та запропонував членам Громадської гуманітарної ради підготувати концепцію створення музею Кирило-Мефодіївського товариства.
«Хотів би попросити вас щодо створення музею Кирило-Мефодіївського товариства. Це величезна робота», – сказав Президент, звертаючись до членів Громадської гуманітарної ради.
Глава держави запропонував членам ради підготувати відповідні пропозиції щодо першочергових кроків у цьому напрямку. «Тут треба попрацювати з Національної академією наук, Академією педагогічних наук», – зазначив Віктор Янукович.
Віце-прем’єр-міністр Костянтин Грищенко доповів на засіданні, які пункти президентського указу вже виконано і детально зупинився на заходах, які ще необхідно виконати.
Члени Громадської гуманітарної ради, відомі українські письменники Борис Олійник, Іван Драч висловили Президенту України власні пропозиції до відзначення 200-річного ювілею з дня народження Тараса Шевченка. Зокрема, Борис Олійник звернувся до Глави держави з проханням збільшити фінансування енциклопедії творів Великого Кобзаря з тим, аби довести її наклад до 25 тисяч примірників.
Генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус розповів про те, що вже багато з поставлених Президентом України завдань в плані популяризації творчої спадщини Поета вдалось вирішити, а от проблемним лишається проведення капітального ремонту самого приміщення музею.
Будьте чемні