20121129132046

“Лише за таких умов ринок тіньової зайнятості, який сьогодні є в Черкасах, може бути легалізований”, – вважає начальник Державної податкової інспекції у Черкасах Максим Криштопа.

Кожен має розуміти, що зарплата в “конвертах” – це доволі короткотермінова вигода, яка не дозволить отримати державні соціальні гарантії (допомогу по безробіттю, у випадку тимчасової втрати працездатності, по вагітності та пологам, щорічну відпустку, гарантовану законодавством України, пенсійне забезпечення, яке за відсутності необхідного страхового стажу буде мати мінімальний розмір та ін.).

“Проте, найголовнішими фактором залишається абсолютна безправність такого найманого працівника. Адже будь-якої миті Ви можете отримати не просто меншу суму нелегальної зарплати, але й будете звільнені без будь-яких пояснень. І навіть звернення до контролюючих органів не допоможе Вам отримати належні компенсації та виплати, адже за документами роботодавця такого працівника як Ви, просто не існує”, – наголошує Максим Криштопа.

Працівник, який отримує неофіційну заробітну плату, повинен знати, що роботодавцеві буде важко притягнути його до матері­альної відповідальності, передбаченої КЗпП. Адже, за загаль­ним правилом, матеріальна відповідальність працівника за виявлені факти нестачі, нанесення інших збитків роботодавцеві, обмежена розміром середньо­го місячного заробітку. А чим менший офіційний розмір заробітної плати, тим менша і відповідальність.

Втім, “економія” на найманих працівниках може мати дуже негативні наслідки і для самого роботодавця. Використання нелегальної робочої сили, неоформлення трудових відносин або несвоєчасна реєстрація трудових відносин з найманим працівником – це порушення трудового законодавства, яке передбачає адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність.

Максим Криштопа закликає черкасців не боятись вести з роботодавцем діалог про умови роботи та оплати праці, адже це особисте рішення кожного – жити сьогоденням чи мати впевненість у завтрашньому дні, отримуючи надійні соціальні гарантії. Пам’ятайте, що пенсію в “конвертах” Вам і Вашим рідним ніхто не виплатить!

Про факти порушення трудового та податкового законодавства черкасці можуть повідомляти за тел. 45-34-27 або 45-82-60.

загрузка...

Автор статті

кореспондент, редактор стрічки

Будьте чемні

Залиште відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.