2013 рік на Черкащині в цілому виявився теплим та з опадами в межах норми. Так, середня температура за рік становила +9º при нормі +8º. Опадів за рік в середньому по області випало 565 мм при нормі 558 мм. Про це інформує начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
Цей рік на Черкащині запам’ятався спекотною погодою, дефіцитом опадів та суховійними явищами в 1 декаді липня та 1-2 декадах серпня. Однак, сухі періоди змінювалися вологими. Найвищі температури повітря досягали значень +31-34°, тоді як торік – +36-39°. Через тривале утримання підвищеного температурного фону та надмірну теплозабезпеченість, значно скоротився вегетаційний період всіх культур.
Жнива в області стартували з 20 червня, з випередженням практично на 3 тижні притаманного нашому регіону часу жнив, і були найбільш ранніми в історії області. Проте вересневі дощі компенсували дефіцит опадів серпня, їх кількість становила 2-3 місячних норми. Вересень 2013 року в області видався 12-м із найбільш дощових за останні 65 років. Аномально тепла погода в третій декаді жовтня, коли середня декадна температура повітря була на 5-6° вище норми, спостерігалася в області вдруге після 2004 року. Кінець жовтня був рекордним щодо денної температури попередніх років.
Через погоду сільгоспвиробники внесли корективи в строки збирання пізніх культур. Нетипово тепла погода у 3-й декаді, а також достатні вологозапаси в грунті, врятували посіви озимої пшениці в області. Озимі, за спостереженнями метеостанцій області увійшли у зиму, в переважаючій фазі розвитку – кущіння. Розкущились посіви засіяні у вересні – на початку жовтня – це близько 55 % від засіяних.
Варто зазначити, що сонцестояння – один із двох днів у році, коли висота сонця над горизонтом опівдні мінімальна або максимальна. У році два сонцестояння – зимове та літнє. У день зимового – сонце знаходиться на найменшій висоті над горизонтом. В Україні цей період припадає на 22-23 грудня, після цього тривалість світлового дня починає поступово збільшуватися.
Будьте чемні